
Правозахисники повідомили, куди звертатися щодо зниклих безвісти українців через воєнні дії рф
Правозахисники, що опікуються питаннями цивільних та військовополонених, які знаходяться на територіях, захопленних рф, надали рекомендації щодо дій рідних під час пошуку зниклих безвісти.
Про це Східному Варіанту повідомили правозахисники "ZMINA"
Олег Котенко, уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, розказав, що їхній офіс працює з кінця травня. Офіс має кол-центр за номером 0 800 339 247, який працює по буднях з 9:00 до 18:00. У вихідні центр працює у віддаленому режимі, а інформацію про зниклих можна надіслати повідомленнями на номер 095 896 0421 у вайбер та телеграм. Котенко також закликав рідних зниклих цивільних повідомляти державу про випадки викрадень.
Важливо розрізняти насильницькі зникнення та зникнення безвісти, уточнює Марія Квіцінська, регіональна консультантка Європи та Центральної Азії Всесвітньої організації проти тортур (ОМСТ):
“Коли ми говоримо про насильницькі зникнення, йдеться саме про випадки, коли є докази або вагомі підстави вважати, що людину була викрали російські солдати, спецслужби тощо. Такі зникнення є одним з найсерйозніших порушень міжнародного права в галузі прав людини і міжнародного гуманітарного права і можуть бути визнані злочином проти людяності”.
Марія Квіцінська радить родинам зниклих українців звертатися до Робочої групи ООН з насильницьких та недобровільних зникнень. У випадках, коли людину викрали через її правозахисну, журналістську діяльність чи волонтерство, варто подавати справи Cпеціальному доповідачу ООН по становищу правозахисників. Ці структури мають із відповідним запитом звертатися надалі до росії. Третій швидкий механізм – Міжнародний Комітет Червоного Хреста.
“Усі три механізми можна і треба використовувати одночасно. У більш довгостроковій перспективі такі справи необхідно подавати до Міжнародного кримінального суду та Комітетів ООН”, – додає представниця ОМСТ.
Олена Цигіпа, дружина викраденого 12 березня на Херсонщині журналіста і громадського діяча Сергія Цигіпи, закликала людей не боятися говорити про їхніх зниклих близьких, надавати розголосу цим історіям, адже це може допомогти звільнити людину.
Читайте: Правозахисники повідомили, де росіяни утримують полонених українців
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.