Поліція Донеччини представила роботу інтелектуальної системи відеоспостереження
В рамках робочого візиту народні депутати та представники Консультативної місії ЄС відвідали Головне управління Нацполіції в Донецькій області. Гостям презентували роботу прогресивного програмно-технічного комплексу – UASC, та впровадження пілотного проєкту зі створення системи інтелектуального відеоспостереження з аналітичною складовою на КПВВ.
Об этом сообщает Восточный Вариант со ссылкой на пресс-службу ГУНП в Донецкой области.
У заході взяли участь перший заступник голови Комітету з питань правоохоронної діяльності Андрій Осадчук, заступник голови місії Фредрік Весслау, заступник Голови Національної поліції України Олександр Фацевич, начальник Управління оперативної підтримки Національної поліції України Юрій Деревяга, т.в.о начальника поліції ГУНП в Донецькій області Артем Кисько, заступник командувача об’єднаних сил з питань застосування поліції Руслан Мороз.
В ході візиту делегація проінспектувала роботу першого в Україні Єдиного аналітичного сервісного центру, побудованого за новітніми технологіями. Унікальна система регіональної безпеки допомагає контролювати оперативний стан в області та забезпечує взаємодію різних державних служб.
«Ця система, на відміну від інших областей, перебуває на балансі поліції, аналогічна працює ще тільки у Херсонській області. До функціоналу Центру входить робота служби «102», диспетчерів, програмне забезпечення, система відеоаналітики, яка фіксує порушення»,
- зауважив начальник Управління оперативної підтримки Національної поліції України Юрій Деревяга.
Однією із складових Центру є система інтелектуального відеоспостереження з потужним функціоналом аналітики. На сьогоднішній день на території Донецької області встановлено 244 камери інтелектуального відеоспостереження.
Т.в.о. начальника поліції ГУНП в Донецькій області Артем Кисько зауважив, що від початку року за допомогою «розумних» камер було встановлено майже 800 транспортних засобів, які перебували у розшуку.
Народним депутатам та представникам КМЄС предемонстрували роботу операторок служби «102», які приймають дзвінки з усієї Донецької області, та диспетчерів, які відповідають за реагування нарядів поліції та обробку сигналів, отриманих від інтелектуальної системи відеоспостереження і мобільних додатків «MyPol» та «Поліція 102».
Керівництво Нацполіції презентувало членам делегації впровадження пілотного проєкту зі створення системи інтелектуального відеоспостереження з аналітичною складовою на контрольних пунктах в’їзду/виїзду у зоні проведення операції Об’єднаних сил у Донецькій та Луганській областях.
Його метою є впровадження на території України комплексних технологій з виявлення осіб, які переховуються від слідства і суду, безвісно зниклих людей, транспортних засобів, які перебувають у розшуку.
Перший заступник голови Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності Андрій Осадчук подякував поліцейських за роботу та відзначив:
«Система, яка працює на Донеччині є досить потужною. Ми робимо все, щоб правоохоронці мали все необхідне для надання якісних поліцейських послуг та створення безпечного середовища».