Поліція Лимана отримує сотні звернень громадян про допомогу після деокупації міста
Понад 700 повідомлень отримали правоохоронці з моменту деокупації населених пунктів північної Донеччини, більшість із них – від жителів Лимана. Попри відсутність світла, води та газу, поліція працює в штатному режимі. У місті налагоджено виїзди на виклики, прийом громадян та всі інші поліцейські функції.
Поліція цілодобово патрулює вулиці. Триває обхід будинків, аби виявити тих, хто потребує допомоги і не в змозі сам про себе подбати, повідомляє пресслужба обласної поліції.
Багато повідомлень стосуються стихійних поховань. Загиблих від російських обстрілів ховали біля шкіл, на проспектах, у дворах. Одну з жінок вбило на пляжі. Загиблу так і поховали у вирві від снаряду та в підстілці, на якій вона відпочивала.
«Хоронили вбитих під обстрілом й трусилися, аби самим не загинути», - розповідають літні жінки, які пів року живуть однією сім’єю в підвалі багатоквартирного будинку.
На сьогодні в місті виявлено 37 захоронень. Слідчі та криміналісти проводять ексгумацію тіл. Загалом у Лимані та навколишніх селах виявлено 195 тіл, з яких 157 – цивільні, 38 – військові ЗСУ.
Окрім своїх безпосередніх обов’язків, правоохоронці допомагають людям у вирішенні гуманітарних питань, доставляють продукти та життєво необхідні ліки. У супроводі поліції мешканцям Лиману та інших деокупованих територій на півночі Донеччини роздано понад 18 тонн гуманітарної допомоги, тільки за останню добу – 5 тонн.
«Умови складні, роботи багато, але ми справляємося. Поліція взяла під охорону об’єкти критичної інфраструктури. Намагаємося якомога швидше зробити життя людей, що 4 місяці страждали від окупації, більш цивілізованим», - зазначив заступник начальника Краматорського райуправління поліції Ігор Угнівенко.
Читайте: Жителька Лиману розповіла, як армія росії вбила її чоловіка