Підприємства зі Слов’янська, Краматорська та Дружківки розглядають працевлаштування людей з інвалідністю
На Донеччині найбільш активно розглядають працевлаштування людей з інвалідністю підприємства зі Слов’янська, Краматорська та Дружківки.
Про це Східному Варіанту розповіла заступниця директорки Донецького обласного центру зайнятості Наталя Адамова.
З 29 серпня цього року на Донеччині запрацювала урядова програма щодо компенсації витрат за облаштування робочих місць осіб з інвалідністю.
Особливості програми затверджені Постановою Кабінету Міністрів № 893 «Деякі питання надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю». Суть полягає в тому, що роботодавець офіційно працевлаштовує людину з інвалідністю та намагається максимально укомплектувати її робоче місце необхідною технікою для полегшення її праці. А після цього звертається до обласного центру зайнятості із заявою на відшкодування.
Відшкодування за облаштування робочих місць можна отримати лише за тих, хто був працевлаштований після 29 серпня цього року — з першого дня дії програми.
Щоб отримати компенсацію, роботодавцю потрібно насамперед офіційно працевлаштувати людину з інвалідністю І або II групи. На III групу програма не поширюється.
За трохи більше, ніж місяць існування програми, Донецький обласний центр зайнятості проінформував про неї вже 700 роботодавців, а 82 з них висловили своє зацікавлення. Найбільш активно розглядають працевлаштування людей з інвалідністю підприємства зі Слов’янська, Краматорська та Дружківки. Наталя Адамова каже, що це тільки початок. І навіть до кінця цього року кількість зацікавлених значно зросте.
«Донеччина найбільше потерпає від бомбардувань та обстрілів. Через війну кількість людей з інвалідністю в області зростає, на превеликий жаль. І цивільні попадають під обстріли, і військові. Здебільшого це люди працездатного віку, які бажають працювати й заробляти. І не секрет, що не всюди для них облаштовані робочі місця. Така програма дає можливості долучити людей з інвалідністю до активного соціально-економічного життя, створити комфортні умови для їхньої роботи та самореалізації», — підкреслює Наталя Адамова.
Окрім цього, так люди з інвалідністю будуть приносити користь державі, а роботодавець — сплачувати податки. А це, своєю чергою, допомагає відновленню країни, зокрема й Донеччини.
Читайте повністю матеріал про те, як на Донеччині допомагають працевлаштовувати людей з інвалідністю.