
Підприємець з Донеччини виготовляє вулики на Черкащині (фото)
Олег Перепелиця – підприємець з Костянтинівки Донецької області з двадцятирічним досвідом. Чоловік займався виробництвом шпал для ремонту під’їзних шляхів на промислових підприємствах Донеччини. А кілька років тому став виготовляти ще й вулики. Цьогоріч у квітні через війну він змушений був залишити своє місто та перевезти виробництво до Черкащини.
Ідея виготовляти вулики спала Олегу на думку три роки тому, оскільки з виробництва шпал залишалося багато дошок. Вулики сподобалися місцевим бджолярам, поступово кількість клієнтів, а відтак і замовлень від них зростала. Сировину для шпал та вуликів – ліс-кругляк – спочатку купував у сусідів – на Луганщині та Харківщині, згодом став закуповувати ліс на Київщині та Сумщині.
“Коли у лютому почалася війна, замовлення на шпали припинилися. Але я продовжував виготовляти вулики. Вже у квітні вирішив, що треба виїжджати, адже обстріли у місті стали сильнішими, було небезпечно там працювати,
- каже Олег Перепелиця – власник підприємства “Промколія”.
Фахівці Проєкту “Економічна підтримка Східної України” допомогли Олегу продати частину готових вуликів, щоб мати обігові кошти для переїзду.
Але щоб перевезти обладнання, підприємцю потрібен був транспорт. У цей час послуги на вантажні перевезення значно зросли, багато водіїв відмовлялися їхати в Донецьку область, ще частина підняла ціни. У цей час почала працювати державна програма з релокації бізнесу – Олег подав заявку.
“Я подав на сайті заявку, наступного дня мені подзвонили і сказали готувати документи та демонтувати обладнання, щоб вивезти. Я зібрав верстати для обробки дерева, пилораму, допоміжні інструменти. Також забрав сировину – дерево та дошки. Усе помістилося у п’ять вантажівок, які поїхали у безпечне місце, до Черкащини”,
- розповідає підприємець.
Але до Черкащини Олег був у Дніпрі, їздив на Київщину та Чернігівщину. Всюди шукав приміщення, яке б підійшло для його цеху, та не знаходив того, що хотів би – то ціна оренди була зависокою, то приміщення не підходили і потребували додаткового ремонту.
Врешті у селі Мошни Черкаської області Олег орендував виробниче приміщення і поступово відновив роботу з виготовлення вуликів. На роботу найняв місцевих жителів. Зараз вже має невелику бригаду з шести чоловіків. Через те, що багато бджолярів залишилися в окупації у східних та південних областях підприємцю довелося шукати нових клієнтів. Зараз він отримує замовлення від бджолярів з інших куточків України. Продавати вулики допомагає сайт, через який чоловік отримує замовлення, а потім надсилає вулики поштою.
“Тут, на новому місці, мені подобається: багато бджолярів, це мої потенційні клієнти, поряд є сировина – ліс, думаю, що я потрапив у потрібне місце, тож працюватиму тепер на Черкащині”.
Повертатися додому Олег не планує, каже, що буде далі розвивати своє підприємство на новому місці.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.