Переселенці з Лисичанська відкрили сімейну майстерню у Львові
Марина Тітаренко до лютого 2022 року займалася власною справою в Лисичанську: тримала магазин із підготовки до свят і магазин дитячих речей. Чоловік Марини — професійний військовослужбовець, який із 2015 року боронить країну від ворога. Після початку повномасштабного вторгнення Марина з донькою Марією переїхали до Львова, де відкрила сімейну майстерню «Дивна птаха».
Про це йдеться у матеріалі Східного Варіанта.
У торговельному центрі «Лимон», що в Лисичанську, Марина Тітаренко тримала дві точки власного бізнесу з різною, здавалося б, тематикою. Це був магазин із товарами для організації свят «Проказник» та магазин дитячих речей і подарунків «Bubon». Бізнес ніколи не стояв на місці й постійно розвивався. Марина займалася аеродизайном, оформленням свят, продавала гелеві кульки. А ще продавали крафтові сувеніри та подарунки від українських майстрів
Вранці 24 лютого Марині зателефонував чоловік і сказав: «Дід зʼїхав з глузду. На нас напали». Жінці досі важко згадувати про ті події. Вона до останнього не вірила в те, що в Україні може початися така велика війна. У той день Марина поїхала до торговельного центру, відпустила працівників та забрала виторг. Зачинивши магазини, вона пішла додому. Того вечора життя в місті зупинилося зовсім, жінка пригадує, що тоді було неймовірно тихо. І тільки вибухи вдалині постійно нагадували, що життя змінилося назавжди.
Перша ніч була важкою. Марина та її дочка Марія майже не спали. А вранці, 25 лютого, Марина взяла пару теплих костюмів, гроші, кота та разом із донькою та подругою покинула місто.
Три місяці Марина пробула в Дніпропетровській області. Тоді її чоловік знаходився в Кремінній та інших містах Луганщини. А коли була ротація, і його відправили до Львова, Марина з донькою рушили за ним.
Родина вирішила, що не треба сидіти на місці. Потрібно рухатися далі. Марина почала волонтерити в «Карітас», але цього здавалося замало. Того року її донька Марія закінчила університет та стала професійною ілюстраторкою. Тож вони вирішили поєднати свої уміння продажів та ілюстрації, й заснували сімейну майстерню «Дивна птаха». Для цього закупили обладнання на власні кошти: перший термопрес, принтер, зробили сторінку в соціальних мережах, зареєстрували ФОП. Повноцінну діяльність почали напередодні минулого Нового року.
У «Дивній птасі» можна придбати горнятка з унікальними принтами, крафтові листівки, подарункові бокси, футболки. Більшість малюнків на товарах «Дивної птахи» — це роботи Марії. Марина каже, що її донька у свої ілюстрації вкладає багато любові та радості. Тому вони дарять позитив та усмішку покупцям. Та якщо хтось із клієнтів бажає отримати власний дизайн — «Дивна птаха» допоможе і в цьому.
Марина розповідає, що спочатку відкривалися власними силами, а потім отримали багато підтримки, як від грантодавців, так і від Львівської громади. Від Фонду «Жіночі можливості» родина отримала термопрес, потім, взявши участь у проєкті «Україна» від Посольства США, Марина змогла закупити матеріал для роботи. Зараз підприємиця виграла грант від Центру «Жіночі перспективи», на який закупить додаткове обладнання для підвищення якості виробів.
Родина отримала ветеранський ваучер, на який закупили обладнання для тиснення і персональний компʼютер. А на допомогу від благодійного фонду «Горіховий дім» вдалося закупити професійний різак для крафтових листівок. Підприємиця каже, що це ще не кінець, адже в планах — розвиватися далі.
Читайте повністю статтю про діяльність «Дивної птахи»: "Спільнота Відновлення": як переселенці з Лисичанська розпочали бізнес із нуля у Львові
«Спільнота Відновлення» — засноване Східним Варіантом ком’юніті незламних жителів сходу, які заново поставили на рейки свою діяльність у сфері бізнесу чи в громадському секторі. Люди, якими ми захоплюємось та про яких хочемо розповісти якнайбільшій кількості людей. Бо такі історії варті вашої уваги та підтримки. Підтримайте створення таких історій — долучайтесь до Спільноти відновлення та підтримайте Східний Варіант донейтом.