
Переселенці з Донеччини та Луганщини у Дніпрі збирають 800 тисяч гривень на електроопалення
800 тисяч гривень планують зібрати на опалення шелтеру "Добро на Амурі" в Дніпрі. Прихисток облаштували в будівлі колишнього інституту, опалення в ньому не має. Тут живуть 270 людей з Донеччини, Луганщини, Харкова, Запорізької та Херсонської областей, з них 87 — діти.
Тетяна живе в шелтері з дітьми. В родині — восьмеро дітей. Трирічний син Саша нещодавно знову почав ходити після поранення, яке отримав вдома, в Соледарі. Передає Суспільне

Під тим обстрілом був важко поранений ще один її син, розповідає жінка. Діти гуляли на дворі, коли розрівались снаряди. Спочатку хлопчика госпіталізували до лікарні в Бахмут, далі — в Дніпро.
"У Бахмуті прийшов в себе, в Дніпрі — кома третьої стадії. Говорили, що шансів вижити в нього немає, хоча, коли я була в нього в реанімації, він мені руку стискав. В нього були шанси. 19-го мені сказали вимкнути апарат. 20-го числа мені сказали, що в мене дитина померла" – розповідає Тетяна.
У шелтері "Добро на Амурі" живуть переселенці з Донеччини, Луганщини, Харкова, Запорізької області – загалом 270 людей. З двома дітьми, з Краматорська переїхала й Тетяна. Тут живуть вже четвертий місяць. Поїхали, бо обстріли міста почастішали.
"Ми були в селі – літак пролетів. Дитина дуже злякалася, сивина пішла. Приїхали сюди, орендували будинок, але будинок – 16 тисяч гривень коштує орендувати. Ми просто не потягнули. Знімали кілька родин, а потім родини роз'їхалися", – каже переселенка з Краматорська.
Шелтер "Добро на Амурі" заснували шестеро мешканок Дніпра в закинутій будівлі колишнього інституту. Тут за допомогою сусідів обладнали кухню, де годують людей, пральню та інші кімнати. Поки будівлю орендують безкоштовно. Речі, гігієнічні набори та смаколики дітям привозять жителі Дніпра.
Будівля не опалюється. Наразі думають, як зимувати, розповідає керівниця шелтеру. Відкрили збір грошей на опалення — потрібно 800 тисяч гривень.
"Це будуть просто звичайні дроти та звичайні батареї, що регулюють тепло. Є велика кімната, там п'ять вікон і туди потрібно більш потужне. В є маленькі кімнати, там можна один. Це обігрівачі звичайні, як електробатареї", — пояснює директорка благодійного фонду "Добро на Амурі" Таліна Жарікова.
Директорка каже, що вже є 300 тисяч. Потрібно зібрати ще пів мільйона, щоб не виселяти людей.
"В нас ще залишається питання по вікнах — розбиті шибки й щілини. Як на вулиці, так і в будівлі, така ж холодина, – додає Таліна Жарікова.

Свята переселенці відзначають гуртом. На день нарождення дворічної Іринки з Великої Новосілки волонтери привезли подарунки та організували святковий стіл. фото: Суспільне Донбас
Деякі сім’ї живуть тут від початку вторгнення, каже директорка фонду. В її планах переробити будівлю в гуртожиток.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.