Переселенці розповіли про отримання пільг та боротьбу за свої права
Люди зі статусом вимушено переселеної особи можуть претендувати в Україні на кілька пільг та програм підтримки від держави. Переселенці розповіли, якими пільгами їм вдається користуватися, а які залишаються недоступними.
Про це йдеться в матеріалі “Східного варіанту”.
Олег Филипенко з Донецька є взірцевим знавцем своїх прав як вимушений переселенець. Однак, зізнається журналісту, відстоювати їх доводиться часто.
Зокрема, Олег оформив щомісячну соціальну допомогу — трохи більше 400 грн.
«Для Києва, де ми зараз живемо, це копійки, але чому я маю їх віддавати комусь? Також діти в школі харчуються безкоштовно. Хоча з цим були труднощі — директорка відмовляла в безкоштовному харчуванні. Казала, що це відділом освіти не фінансується. Я сваритися з керівництвом школи не хотів. На деякий час залишив це як є, а потім звернувся до відділу освіти за роз’ясненнями. Там сказали, що фінансування надається і порадили повторно подати заяву. Коли я другий раз підійшов до директорки, вона сказала: так, з цього місяця можемо оформити, після чого обох дітей почали годувати безкоштовно», — зазначив Олег Филипенко.
Вимушена переселенка Христина зазначила, що двічі користувалася безоплатною правовою допомогою з особистих питань.
«Обидва рази юристи дуже допомогли, виграла справу на свою користь», — зазначила Христина.
Також дівчина додала, що її дитина харчувалася в садочку безкоштовно, а в міськраді на звернення Христини їй допомогли знайти роботу.
Інша вимушена переселенка Світлана розповіла:
«Отримали квартиру по програмі 50/50. Правда, дуже маленьку. Пільги дітям, табори. Не так багато, але все ж таки. Кілька разів проходили навчання за грантами для ВПО. Чоловік купив невелике обладнання».
Один з користувачів соціальної мережі у відповідь на це зазначив:
«Стоїмо в цій черзі 50/50 з перших секунд її створення. І якщо темп не зміниться, то до 2090 року може й купимо щось. Ніяких таборів та пільг дітям і в очі не бачили. Хоча ні, в музичну школу взяли без черги. Але там і так черги не було…».
Загалом, вимушені переселенці називають найголовнішою проблемою саме відсутність житла і якісної житлової програми. Також говорять про складність отримати й інші пільги та допомогу від влади.