
Переселенка зі Слов’янська створює музику, присвячену втраті дому
Адвіка Добродій народилася у Слов’янську на Донеччині. У 2014 році через розв’язану росією війну ще дитиною покинула рідне місто разом з батьками. Сьогодні дівчина записує музику та проводить благодійні заходи у Києві, де розповідає про Слов’янськ та розкриває біль втрати дому.
Про це йдеться у матеріалі Східного Варіанта.
У житті Адвіки росія залишила значний відбиток. Окупанти влучили снарядами в будинок, з якого сім’я виїхала на початку війни.

“5 липня 2014 року, у день звільнення Слов’янська від окупантів, у наш будинок влучили загарбники. Ми дивились на фото, яке нам відправили, і спочатку навіть не впізнавали рідний дім. А вже пізніше побачили знайомий колір шпалер. Брат і батько одразу взяли квитки й поїхали розбирати завали”, — розповідає Адвіка.
Дівчина розповідає, що їй необхідно ділитися своїм внутрішнім станом через мистецтво, а саме передавати його за допомогою музики, тому складнощів з вибором теми для першого релізу не було.
5 липня 2023 року Адвіка випустила свій перший музичний реліз “Внутрішньо переміщена особистість”. Дівчина акцентує, що для неї важливо було оприлюднити альбом саме на день звільнення Слов’янська.

Мисткиня розповіла, що на обкладинці альбому фото людей з Донеччини та Луганщини. Усіх Адвіка фотографувала сама, аби передати світлинами особистість кожного. Перед зйомками дівчина писала кожному, аби якомога більше розповісти про ідею музичного проєкту. За словами героїні, на участь погодились всі, крім однієї людини.
“Концепція релізу полягала у тому, аби перекласти свою історію та історію тисячі інших переселенців на мову електронної музики”, — каже Адвіка.
Дівчина пояснює, що п’ять треків в альбомі розповідають про п’ять етапів прийняття втрати дому:
“Я завжди раджу слухати ці треки одним за одним, бо вони утворюють цілісну історію за допомогою звуків”.

В альбомі Адвіки можна почути знайомі звуки останнього шкільного дзвінка у стінах школи, перших тривожних новин у 2014 році, а далі звуки потяга, який все швидше віддаляє від рідних краєвидів. Кожен момент — це розповідь, наголошує дівчина.
За словами мисткині, головна ідея альбому може вміститися в одну фразу: Я хочу додому, та довелося стати ним для себе. Дівчина підкреслює, важливо, аби слухачі альбому відчули, що у своїй втраті вони не одні.
Читайте повністю матеріал про Адвіку: "Я хочу додому, та довелося стати ним для себе": як дівчина зі Слов’янська у музиці розповідає про втрату дому
Читайте також: Донецький "Поштовх" — доказ на користь української Донеччини
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.