Переселенка з Маріуполя відновила роботу власного бренду одягу
Єлизавета Діденчук родом із Маріуполя. У 2019 році вона заснувала бренд “LiSolodka” і за два роки змогла розширитися. Проте через повномасштабне вторгнення героїня виїхала до Мукачева. І саме там у липні 2022 року змогла відновити роботу бренду.
Про це йдеться у матеріалі Східного Варіанта.
За два роки Єлизавета змогла розширитися: відкрила власне виробництво, розробила сайт та почала продавати продукцію в декількох офлайн магазинах.
У “LiSolodka” були клієнтки, які просили відшити їм по 3-5 костюмів. А перед початком повномасштабного вторгнення в роботі бренду був якісний стрибок, запустили 2 додаткові напрямки – чоловічий одяг та корпоративні вироби.
Дівчина пригадала, що на літо 2022 року вона мала великі плани щодо бренду: відкрити масштабніше виробництво в Маріуполі та залучити до роботи бренду якомога більше жіночої сили. Ліза розповіла, що жінкам необхідно давати більше свободи та можливість розвиватися.
“За 5 днів після початку повномасштабного вторгнення у нас згорів офіс. Було пряме потрапляння, все вигоріло вщент. Потім було потрапляння на виробництво, де перебували великі корпоративні замовлення й нові тканини. Проте добре, що там не було співробітниць та співробітників”, – ділиться власниця.
Ліза розповіла, що після того, як її співробітницям вдалось виїхати з окупації, вона з ними зв’язалась та почула про врятовану тканину зі складу.
Підприємиця поділилась, що після переїзду до Мукачева вона не планувала щось відновлювати через повне нерозуміння, що буде далі. Багато її знайомих перебували в окупації. Проте до роботи над брендом героїню повернули повідомлення клієнток, які виїхали 14-15 березня із Маріуполя.
“Люди, які виїхали з окупації, почали активно писати мені про те, що єдине, що вони вивезли – це речі від “LiSolodka”. Це були костюми, в яких вони сиділи у підвалах, а також сорочки, муслінові та у білизняному стилі сукні. Одна із клієнток розповіла, що їй чоловік пропонував взяти теплий светр, а та відмовилась й взяла сукню, бо якщо помирати, то гарною”, – ділиться власниця.
Жінка зазначила, що це були важливі слова для неї.
"Після цих повідомлень в мене почали виникати думки, що потрібно відновлювати бренд. Проте це морально важка історія. Я втратила дім та виробництво. На щастя, разом зі мною виїхав мій чоловік, дитина та батьки. Але у нас не було розуміння, що будемо робити та як”, — розповідає жінка.
Власниця розповіла, що з липня 2022 року бренд “LiSolodka” поступово почав відновлюватися: клієнтки робили замовлення, а вони відшивали. В Мукачеві, де на той момент проживала героїня разом із родиною, вийшло знайти майстриню, яка безплатно зробила декілька лекал для шиття, дізнавшись, що виробництво Лізи в Маріуполі згоріло.
Сьогодні бренд продовжує співпрацювати з майстринею, вона зараз працює зі складнішими замовленнями, бо у Львові відновили виробництво. Воно не належить бренду (формат роботи аутсорсинг), проте відшиває доволі великі партії виробів.
Ліза зазначила, що один із принципів роботи бренду – це свідоме споживання. Тому нещодавно бренд організував розпродаж залишків тканини. Раніше схожі акції не проводились, для того, щоб одяг носили довго. Для цього обирали якісну тканину та моделі, які будуть актуальні декілька сезонів.
“Клієнтки розповіли, що хочуть, щоб разом із ними була маленька частина дому. Вони пороз'їжджалися й зараз багато людей в Канаді, США й інших країнах. Та отримуючи свої замовлення, не ті замовлення, які були там, а нові, відшиті в Мукачево або Львові, кажуть, що вони вдихнули дім, що “мій Маріуполь поруч”. У діяльності бренду живе частка нашого міста”, – ділиться Ліза.
Читайте повністю: "Спільнота Відновлення": як підприємиця із Маріуполя відновила роботу бренду одягу
Нагадаємо, що бренд одягу з Донецька відкриває свою кав'ярню в Дніпрі.