
Переселенка з Луганська створила освітній центр у Кременчуці
Анна Чевердакова, психолог за освітою, пройшла шлях від розчарування у професії до створення власного родинного центру «Лелека» у Кременчуці на Полтавщині. Вимушений переїзд з Луганська у 2014 році став для неї не перешкодою, а поштовхом до нових звершень.
Про це йдеться у матеріалі Східного Варіанта.
Анна Чевердакова народилася у Луганську. Освіту здобула у Луганському національному педагогічному університеті ім. Тараса Шевченка за спеціальностями практична психологія та філологія. За розподілом три роки працювала психологом у медико-біологічному ліцеї-інтернаті.
Згодом Анна занурилася у вивчення системи Монтессорі та корекційної педагогіки. Ці знання чудово доповнили її психологічну освіту. Невдовзі вона почала працювати в Центрі Монтессорі Луганська, проводячи різноманітні заняття для дітей та дорослих.

Анна проводила різноманітні заняття: для дітей, вагітних, вела групи «Мама і малюк», надавала консультації як психолог, працювала з підлітками та дорослими. І розуміла, що нарешті дійсно займається тим, чого прагнула.
Спокійне життя Анни та її родини обірвалося у квітні 2014 року. Луганськ опинився в епіцентрі бойових дій. Родина була впевнена, що виїжджає ненадовго. Здавалося, все швидко закінчиться, і вони повернуться додому. Але реальність виявилася іншою.
Минув місяць. Ситуація не покращувалася. Тоді друзі запропонували приїхати до Кременчука — відпочити біля Дніпра. І в липні родина знову змінила місце проживання.
Так Анна почала писати нову сторінку свого життя — тепер уже на Полтавщині.
Анна швидко знайшла приміщення, тоді ще незнайомі люди допомагали робити ремонт і облаштовувати приміщення. А 15 серпня 2015 року Родинний центр «Лелека» відчинив свої двері й прийняв перших відвідувачів.

Сьогодні «Лелека» — це цілий комплекс послуг: дитячі ясла, садок, підготовка до школи, група подовженого дня, гуртки, тренінги для дорослих і дітей, майстер-класи щосуботи.
«Перед зарахуванням дитини я проводжу відверту співбесіду з батьками й пояснюю свої цінності та методи. Якщо їм це близько — домовляємося. Якщо ні — краще не починати», — розповідає Анна.
Також у «Лелеці» заохочують відкритий діалог та уважно ставляться до зауважень. А важливим аспектом є екологічність у спілкуванні.

Усе це є частиною високого рівня освіти, який забезпечує «Лелека».
«Наші вихованці опановують програму першого класу ще в садочку», — зазначає Анна. Такий підхід готує дітей до навчання у класах з поглибленим вивченням предметів.
Родинний центр «Лелека» став для Анни не лише бізнесом, але й платформою для ширшої діяльності. Приміщення центру перетворилося на осередок молодіжної волонтерської організації YMCA.

Згодом Анна стала президенткою осередку YMCA у Кременчуці. Під її керівництвом організація активно розвиває такі напрямки, як волонтерство, неформальна освіта та підтримка ментального здоров'я.
Оновлення та анонси діяльності доступні на сторінці осередку в Instagram.
Читайте повністю матеріал: Від кризи до можливостей: як переселенка з Луганська створила успішний освітній центр у Кременчуці
Читайте також: Стоматологія в умовах переселення: шлях "Нової усмішки" від Луганщини до Полтавщини
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.