"Падіння Бахмута не обов'язково означатиме, що росіяни змінили хід цієї битви" - міноборони США
Бахмут має більше символічне, ніж оперативне значення, і його падіння не обов'язково означатиме, що Москва повернула собі ініціативу у війні.
Про це у понеділок, 6 березня, заявив журналістам міністр оборони США Ллойд Остін під час свого візиту до Йорданії, передає Reuters.
"Я думаю, що це більше символічна цінність, ніж стратегічна чи оперативна. Падіння Бахмута не обов'язково означатиме, що росіяни змінили хід цієї битви", — сказав Остін.
Також: Залужний і Сирський висловилися за подальше посилення позицій у Бахмуті, - ОП
Він додав, що не береться прогнозувати, чи може Бахмут впасти і коли саме. За слвоами Остіна, що якщо українські сили вирішать передислокуватися на захід від Бахмута, він не вважатиме це стратегічною невдачею.
Також Остін натякнув на розбіжності між ПВК “Вагнер” і регулярними російськими військовими, які беруть участь у боях на Бахмутському напрямку: "Я думаю, що є розбіжності. Я думаю, що тріщини є … Я б сказав, що сили Вагнера були трохи ефективнішими, ніж російські сили... При цьому ми не бачили зразкових дій з боку російських військ".
Битва за Бахмут триває вже сім місяців. У місті до війни проживало близько 70 000 мешканців, а зараз воно перетворилося на руїни, нагадує Reuters.
6 березня президент Володимир Зеленський провів чергове засідання Ставки Верховного Головнокомандувача. Особливо детально члени Ставки розглянули ситуацію в Бахмуті.
“Оцінюючи перебіг оборонної операції, президент поставив запитання Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному та командувачу оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця”. Олександру Сирському щодо подальших дій на Бахмутському напрямку. Вони висловилися за продовження оборонної операції та подальше посилення наших позицій у Бахмуті”, — зазначили у пресслужбі глави держави.