
Отримання паспорта рф на окупованих територіях підвищує ризик бути мобілізованим, — правозахисниця
Людина, яка отримує російський паспорт, стає моментально доступною для правоохоронної системи та для системи мобілізаційної підготовки рф.
Про це заявила правозахисниця Альона Луньова Східному Варіанту.
“Коли людина отримує російський паспорт, вона стає моментально доступною для їхньої правоохоронної системи, для системи мобілізаційної підготовки. Коли отримує паспорт, людина здає відбитки пальців, купу персональних даних. Щодо чоловіків, ця інформація буде передаватися в органи, що відповідають за призов і мобілізацію”, — розповіла пані Альона.
За словами правозахисниці, відмова від російського паспорта теж не гарантує того, що людину не мобілізують. Як повідомляє Генштаб ЗСУ, понад 50 тисяч осіб, які не мали паспорту рф, все одно було мобілізовано.
Раніше стало відомо, що на окупованих Донеччині та Луганщині майже 200 ув’язнених помістили в ШІЗО через відмову від паспортів рф.
Інші експерти радять швидше виїжджати з тимчасово окупованих територій, але пані Альона каже, що тут також є ризики:
“Ті, хто повертались на територію України розповідали, що російські прикордонники опитують, чи служив, чи не служив, а чому не служив, а де служив. Прохід прикордонників рф – це завжди ризик. І ніхто не гарантує, шо на етапі так званих фільтраційних заходів не станеться якогось питання. Тому, на мою думку, єдиний спосіб – це переховуватися. Якщо є змога виїхати —виїжджайте”.
Серед інших порад Альони Луньової — не контактувати, не брати документів і максимально уникати зустрічей з людьми у формі.
Також читайте: Загарбники продовжують примусову паспортизацію українців у Станично-Луганській громаді.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.