
Нідерландський архітектор презентував моделювання відбудови Маріуполя
На відкритті першого проєктного офісу Mariupol Reborn у Львові на чолі з нідерландським урбаністом Фулко Трефферсом, команди архітекторів та урбаністів презентували чотири концепції просторового розвитку Маріуполя після деокупації міста.
Про це повідомляє проєкт Mariupol Reborn.
Зазначається, що особливістю кожного з проєктів стало те, що при їхній розробці враховувались думки маріупольців. Жителі міста біля моря наполягають - історія Маріуполя набагато старіша, ніж нав`язувала радянська влада, а також мають бути враховані трагічні події, які спіткали місто у 2022 році та під час окупації. Для більшості опитуваних важливими факторами при відбудові лишалися - дім, робота та відновлення судноплавства. Відштовхуючись від цього, урбаністи напрацьовували візії відродження Маріуполя.
Першу концепцію презентувала команда “Розквіт”, в якій працювало 9 осіб: як українці, так й іноземці. Першочергово команда поставила перед собою питання - для кого та як відбудовувати Маріуполь. Чотирнадцять мешканців Маріуполя виступили консультантами та поділилися з командою своїми спогадами про рідне місто, що вони в ньому любили та які очікування після повернення.
“Росія завжди буде вашим сусідом, вони завжди будуть вам загрожувати. Це треба враховувати при плануванні відбудови. А також необхідно виправити всі недосконалості колишнього планування. Зокрема, винести за межі міста промисловість, зробити комфортними пляжі та під'єднати місто до моря”, - говорить урбаніст Фулко Трефферс.
Урбаніст з Нідерландів наголосив, що при роботі також розглянули варіанти щільності забудови міста. Чотири можливі сценарії готові до роботи, але їх необхідно впроваджувати вже маючи розуміння про те, скільки містян вирішать повернутися.
На першому етапі нідерландські фахівці пропонують розглядати не щільну забудову міста, а потім відштовхуватись від потреб та запитів самих маріупольців. Також урбаністи наполягають - вже зараз потрібно закладати майбутні робочі місця. Всю промислову зону автори проєкту “Розквіт” пропонують робити в контексті “чистої” економіки, а також особливу увагу спрямовувати на порт, який стане воротами відновлення східного регіону: “Для цього маріупольський порт треба перенести в більш зручне місце, яке б дозволило розширити його та відкрити нові можливості для вантажної прохідності”.
Крім того, територію заводу Азовсталь пропонують зробити мультифункціональною, але з меморіалом та музеєм, щоб завжди мати можливість вшановувати тих людей, які захищали Маріуполь.
Нагадаємо, 1 березня 2022 року розпочалася блокада Маріуполя. Війська рф оточили Маріуполь. Сотні тисяч людей опинилися під регулярними обстрілами без доступу до води, тепла та їжі, без мобільного зв’язку та можливості безпечно виїхати з міста.
Люди залишились без опалення у мінусову температуру. Російські окупанти заблокували Маріуполь ще на початку березня. За цей час вони майже зрівняли його із землею, знищивши близько 95-98% усіх будівель.
Точна кількість жертв від ворожих обстрілів у Маріуполі - невідома.
Відомо, що Маріуполь просить переглянути розрахунок державної компенсації за зруйноване житло.
Також читайте: У Тернополі відкрилася фотовиставка "Портрети Маріуполя"
Долучайтесь до "Спільноти Відновлення". Це — засноване “Східним Варіантом” ком'юніті незламних жителів сходу, які заново поставили на рейки свою діяльність у сфері бізнесу чи в громадському секторі. Люди, якими ми захоплюємось та про яких хочемо розповісти якнайбільшій кількості читачів. Бо такі історії варті вашої уваги та підтримки. Підтримайте створення таких історій — долучайтесь до Спільноти відновлення та підтримайте Східний Варіант донейтом.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.