Ні поступки по Донбасу, ні нейтралітет України Путіна не зупинять, - Кулеба
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що ні відмова України від НАТО, ні односторонні поступки по Донбасу не зможуть зупинити російську агресію, тому Україна на це не піде.
Про це він написав у своїй статті для Foreign Affairs, передають Новини Донбасу.
Кулеба зазначає, що нейтралітет України не є ключем до розв'язання кризи, оскільки історія це спростовує.
"Ще у 2014 році Україна була нейтральною країною як на папері, так і на ділі. Чотирма роками раніше вона офіційно поклала край своїм амбіціям щодо членства в НАТО, коли прийняла закон, який чітко вказує, що це неприєднана країна, яка не має наміру приєднуватися до будь-якого військового союзу. Тоді не було і загальнонаціонального публічного обговорення членства в НАТО; протести Євромайдану, що почалися у 2013 році, були зосереджені не на військовому союзі, а на економічній і політичній інтеграції з ЄС. Якщо нейтралітет не завадив Путіну почати війну у 2014 році, важко зрозуміти, чому він зупинить його зараз", - пише глава МЗС.
За його словами, іншою необачною ідеєю, запропонованою деякими експертами, є тиск на Україну, щоб вона пішла на односторонні поступки, допускаючи компроміси, які нібито зроблять президента РФ більш миролюбним.
"А саме, Москва давно вимагає, щоб Київ розмовляв безпосередньо з Донецьком і Луганськом, двома окупованими Росією регіонами на сході України. Україна відхилила цю вимогу, і не без підстав: Росія є стороною конфлікту, і ми не дозволимо їй виступити як посередник", - зазначає Кулеба.
Він наводить приклад Молдови, який показує, що прийняття такого роду запитів навряд чи задовольнить Росію.
"У 1992 році в Придністров'ї в Молдові загострилася війна - пострадянський конфлікт, в якому сили під керівництвом Росії виступили проти уряду Молдови. Попри те, що Росія розпалювала конфлікт, вона вимагала, щоб молдовський уряд безпосередньо розмовляв з регіоном, а Москва грала роль посередника. Молдова погодилася і почала прямий діалог з довіреними особами Росії в надії, що це вирішить протистояння і відновить їх територіальну цілісність. У 1994 році, в черговій спробі покласти край суперечці, Молдова офіційно прийняла нейтральну політику, заявивши, що не буде прагнути до членства в НАТО. Результат обох поступок? Заморожений конфлікт на три десятиліття. Російські війська і зброя досі залишаються в Придністров'ї", - констатував Дмитро Кулеба.
Читайте: Байден і Зеленський провели переговори: підсумки