НАТО ухвалило рішення, яке скорочує шлях України до Альянсу, — Кулеба
Союзники НАТО ухвалили рішення стосовно усунення Плану дій щодо членства (ПДЧ) на шляху України до вступу в Альянс.
Про це повідомив Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у Твіттер.
Таке рішення Альянсу пришвидшує приєднання України до НАТО.
"Після інтенсивних переговорів союзники по НАТО досягли консенсусу щодо усунення ПДЧ зі шляху України до членства. Я вітаю це довгоочікуване рішення, яке скорочує наш шлях до НАТО. Це також найкращий момент, щоб прояснити запрошення Україні стати членом", — написав Кулеба.
Following intensive talks, NATO allies have reached consensus on removing MAP from Ukraine's path to membership. I welcome this long-awaited decision that shortens our path to NATO. It is also the best moment to offer clarity on the invitation to Ukraine to become member.
— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) July 10, 2023
Детально про ПДЧ
ПДЧ — це процедура, розроблена в 1999 році, щоб допомогти країнам, що бажають вступити до НАТО, підготуватися до самого вступу.
Суть ПДЧ полягає в тому, що країні-кандидату пропонується самостійно скласти список завдань, які необхідно виконати для підготовки до членства в НАТО.
Такі завдання діляться на 5 категорій: політичні та економічні питання, оборонні/військові питання, питання ресурсів, питання безпеки, і юридичні питання.
У кожній з 5 категорій країна, яка отримала ПДЧ, формує щорічну програму, в яку включаються конкретні цілі та механізми їх реалізації. Ця програма стає основою для відстеження прогресу країни-кандидата з боку НАТО.
Важливо уточнити: ПДЧ не є гарантією того, що країна-кандидат стане членом НАТО, як і не встановлює часових рамок на ухвалення рішення про членство.
У кожному окремому випадку члени НАТО самостійно вирішують, коли запросити країну-кандидата до переговорів про вступ до Альянсу. На цей час 7 держав приєдналися до НАТО через отримання ПДЧ і подальше запрошення до членства в Альянсі, і кожній з них знадобилася різна кількість часу на це.
Раніше Східний Варіант писав: ПДЧ у НАТО: що це значить для України та чим допоможе Донбасу
Як повідомлялося, президент США Джо Байден не проти вступу України до НАТО без етапу ПДЧ