Нардеп порівняв умови роботи шахтарів в ОРДЛО і в Україні
Народний депутат України Муса Магомедов розповів про ситуацію на шахтах Донбасу по різні боки лінії зіткнення.
Відео розміщено на сторінці нардепа в Youtube, передає Трибун.
За даними нардепа, до початку війни на Донбасі працювали 77 шахт, які видобували 32- 33 млн тонн вугілля на рік. Після 2014 року 22 з них опинилися на підконтрольній українській владі території, а 55 - на непідконтрольній.
"Якщо говорити про видобуток на підконтрольній частині, вона практично залишилася на довоєнному рівні. На непідконтрольній - є дві великі проблеми: це зниження обсягів видобутку і колосальне падіння рівня доходів шахтарів", - сказав Магомедов.
За словами депутата, на підконтрольній території у приватних шахт результат набагато вищий ніж у державних, де періодично виникає заборгованість із зарплати.
Шахти, які залишилися на непідконтрольній території, це 55 шахт, до війни видавали близько 20 млн тонн вугілля на рік. Але після початку конфлікту, розповідає Мамедов, цей обсяг впав удвічі.
Зараз по непідконтрольній частині Донецької області видобувається близько 7 млн тонн на рік. При цьому "влада" ОРДО засекретила статистику щодо обсягів видобутку з 2019 року, і зараз її у відкритому доступі немає.
"Вугільна мафія" Л-ДНР "продає вугілля або в Росію, або через певні схеми вивозилося, наскільки я знаю, до Польщі, вивозиться до Туреччини… Але це все жодним чином не полегшує життя шахтарям, заборгованості як є, так вони і залишаються. Мінреінтеграції давало інформацію про те, що з початку бойових дій вивезено і продано близько 70 млн тонн вугілля на суму понад 5 млрд дол. Але шахтарям від цього легше не стало. З 55 шахт працює третина", - повідомив Магомедов.
За його словами, на підприємствах вугільної промисловості Донеччини відбувається скорочення виробництва, частину шахт закривають або реорганізують, зокрема, підприємства "Макіїввугілля".
"Все це не може не позначатися на заробітній платі шахтарів. І шахтарі "Макіїввугілля" отримують приблизно таку ж зарплату, як і на підконтрольній території Україні, 12 - 25 тисяч, але з одним застереженням: це сума в рублях (4 528 − 9 434 грн за місцевим курсом валют)", - сказав Магомедов.
Крім цього, існує ще й заборгованість по виплатах, на окремих підприємствах шахтарям нарахована зарплата тільки за лютий.