
Нам треба повертати всі наші території й усіх наших людей, - Гайдай про деокупацію Луганщини
Сергій Гайдай заявив про деокупацію Луганщини, що нам треба повертати всі наші території й усіх наших людей
Про це розповів Сергій Гайдай Громадському
- Наскільки ймовірна деокупація всієї Луганської області?
- Я в цьому навіть не маю сумніву. Все зробимо, все деокупуємо. Це просто питання часу — і все.
- «Головне — виграти війну, а не битву за одне чи інше місто»
- Як ви вважаєте, чи правильно було будувати лінію оборони саме так, адже росіяни фактично в перші дні зайшли в Станицю Луганську, Кримське, Марківку, в Старобільську жителі самі зупиняли танки?
- Якби ми вибудували лінію оборони — отаку величезну вздовж всіх громад і аж по всій лінії кордону рф, — то це була б масштабна, але дуже нестабільна лінія фронту, тому що в нас немає стільки військ. Ми ж воюємо проти країни, в якої 140 млн громадян. Вони кидають у бій величезну кількість техніки, їх просто в десятки разів більше — як людей, так і техніки. Якби ми облаштували лінію оборони ось так, як ми з вами малюємо, — тонку, але дуже довгу, — вона б не протрималася 4 місяці. Я не військовий, але я це гарантую на 99,9 %. І навіть зараз всю область вони все одно не захопили.
- Чи могли б ви пояснити, чому Сєвєродонецьк ми захищали кілька тижнів, а Лисичанськ — кілька днів?
- Знову ж таки, кількість ворога величезна. Була ймовірність оточення Лисичанська, а нам краще зберегти наших військових. Дивіться, через 2 місяці, наприклад, приходить до нас чимала кількість західного озброєння, а нема кому на ній воювати. Нема сенсу тримати просто місто, щоб гинули там сотні-тисячі наших військових заради того, щоби потім комусь казати: «От, а ми тримали». Для чого? Головне — виграти війну, а не битву за одне чи інше місто. Тому якщо військові вирішили зробити такий крок для того, щоб зберегти і техніку, і людей, то цей крок правильний.
«Нам треба повертати всі наші території й усіх наших людей»
- Багатьох луганців дуже вразило відео російських пропагандистів, де їх радо вітали українці, які лишилися на окупованих територіях. Що ви відчували, коли переглядали ці відео?
- Сказати, що це біль? Ні. Це таке відчуття… якоїсь гидоти, знаєте. Таке відчуття, ніби брудом поливають. Як нормальна людина не можу зрозуміти, що хорошого взагалі може принести росіянин. Порівняймо дві частини Луганської області з 2014 по 2021 роки — окуповану й неокуповану. Як змінювалось у нас усе, особливо останні три роки, і що вони зробили в себе. Люди приїжджали до нас, бачили наші дороги і просто дивувалися. Навіть зараз окупанти знімають відео про дороги європейського рівня. Якщо вони крадуть наше медичне обладнання з лікарень, то це говорить про що? Про те, що, напевно, воно хороше. Вони ж поганого б не крали. Якщо вони крадуть зерно, то напевно ж у них проблеми з цим зерном. І все в нас краще, ніж у них: спортивні майданчики чи якісь бази, ремонти в школах, приймальні відділення. Усе. Просто все. Ми справді почали дуже швидко розвивати область. Що вони зробили там? Порізали заводи? Позатоплювали шахти? Нічого, жодного розвитку нема. Вони з подивом спостерігають, коли ми годинниками на касі розраховуємося. Нічого не виробляють, жодного технічного прориву. Взагалі, це жах. Це назад у 1970-ті роки.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.