
Начальник Сєвєродонецької РВА, розповів, як влада Луганщини готується до деокупації
Сьогодні Сєвєродонецький район, який включає населені пункти Сєвєродонецьк, Гірське, Кремінна, Попасна, Рубіжне та Лисичанськ, окупований російською армією. Не дивлячись на великі руйнування, там продовжують залишатися люди. Та більша частина встигла виїхати до більш безпечних регіонів України.
Східний Варіант поспілкувався з начальником Сєвєродонецької районної військової адміністрації про допомогу людям, ситуацію в окупованих містах та плани на відновлення області після перемоги.
Читайте також: "Очікуємо деокупацію наших територій": Роман Власенко про ситуацію у Сєвєродонецькому районі та допомогу людям
— Романе Геннадійовичу, розкажіть, будь ласка, які головні задачі зараз виконує Сєвєродонецька РВА, поки більша частина Луганської області окупована ворогом?
— Основні наші задачі визначені законом. Є ряд повноважень, які ми виконуємо в контексті воєнного стану. Наша задача сьогодні визначена обласною адміністрацією – це координувати роботу обласних гуманітарних хабів для ВПО. Саме ми координуємо два хаби – в Івано-Франківську та Чернівцях.
Займаємось територіальною обороною, наданням соціальних послуг – працює управління соціального захисту населення, є відповідні функції та повноваження.
Готуємось до деокупації, готуємо плани щодо відновлення роботи органів влади та місцевого самоврядування на деокупованих територіях. Першочергові заходи щодо нормалізації ситуації в громадах.
— Ви вже говорили, що все розробляється план роботи Сєвєродонецької РВА та Луганської ОВА після деокупації району та населених пунктів у ньому. Що буде робитися в першу чергу після звільнення нових територій?
— У першу чергу відбуваються заходи з двох напрямків. Якщо рух відбувся і є затишшя, не відбувається бойових дій, то починається робота спецслужб з населенням.
Це стабілізаційні заходи. І розмінування критичної інфраструктури, щоб можливо було відновити послуги, мобільний зв’язок, налагодити постачання гуманітарної допомоги дорогами, мостами й так далі.
Та перші заходи – це розмінування та робота з населенням. Далі гуманітарна допомога, відновлення соціальних виплат, відновлення роботи органів місцевого самоврядування, обстеження критичної інфраструктури.
І далі вже першочергові відновлювальні роботи, планування довгострокових робіт.
— Після деокупації Луганщини буде багато роботи з відновлення області та міст. Чи є у вас іноземні партнери, які готові допомогти у відновленні після перемоги?
— Ми співпрацюємо з багатьма міжнародними організаціями. Є організації, які готові одразу після деокупації населених пунктів надавати гуманітарну допомогу місцевому населенню, допомагати будівельними матеріалами. Є програми розвиткові.
Наприклад, Програма розвитку ООН чи USAID. Ці організації готові займатися більш серйозними проєктами. Розробкою проєктної документації, відновленням медичних, соціальних та адміністративних послуг.
Той самий Міжнародний комітет Червоного Хреста допомагає відновленням інфраструктури населених пунктів, допомагає з обладнанням, з транспортними засобами.
Є ряд країн Європейського Союзу, які готові брати шефство над регіоном або окремими населеними пунктами. Ця робота вже проводиться. Фонди на рівні державного бюджету теж формуються, і на обласному рівні, і на рівні громад теж.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.