
На території краматорського заводу не можуть прибрати пам'ятник Орджонікідзе: що відомо
Пам'ятники комуністичним діячам в основній своїй масі були прибрані ще у 2015-2016 роках. Тоді це відбувалося або цивілізовано за розпорядженням місцевої влади, або у формі народного гніву, прив'язуючи троси до ідола і просто скидаючи його з постаменту. Як виявилося, не всіх видних більшовиків спіткала така доля. На території "Старокраматорського машинобудівного заводу" встановлено великий пам'ятник на честь Орджонікідзе, бо раніше завод мав його ім'я.
Про це повідомляє Східний Варіант.
Орджонікідзе Григорій Костянтинович або Серго Орджонікідзе - радянський державний і партійний діяч. У 1903 році вступив до лав РСДРП. Відтоді займався революційною діяльністю: очолював партійну організацію в Гудаута. Був членом Сухумського окружного комітету РСДРП. У липні 1919 року Орджонікідзе призначили членом Реввійськовради 16-ї армії Західного фронту. 10 листопада 1930 року Президія ЦВК СРСР призначила Серго Орджонікідзе головою Вищої ради народного господарства (ВРНГ СРСР). У грудні 1930 року його обрали членом Політбюро ЦК ВКП (б). В останні роки життя очолював наркомат важкої промисловості СРСР. Загалом усе життя він займався партійною, державною та військовою діяльністю, мав пряме відношення до встановлення радянської влади, до репресій і диктатури. Сам завод змінив свою назву і прибрав згадку про Орджонікідзе, проте пам'ятник вирішили не прибирати.

Місцеві жителі обурені прямим порушенням закону і вирішили звернутися зі зверненнями в різні інстанції. Міська рада фактично тут не помічник, бо не має жодних повноважень впливати на керівництво заводу "СКМЗ". Ще в грудні міськрада відправила лист на ім'я директора заводу, однак відповіді заявники не отримали, їх просто проігнорували. Краматорська міська рада у своїх відповідях і не заперечує, що такий пам'ятник згідно декомунізації повинен бути прибраний, але за Конституцією не має повноважень вирішити це питання.

Історики з Українського інституту національної пам'яті повідомили, що інформацію про пам'ятник вони взяли до відома, далі планують звертатися до керівництва заводу з роз'ясненнями.

Найпасивніше відреагувала поліція. Краматорський відділ поліції повідомив, що звернення розглянув, проте кримінального правопорушення не побачив тут. Згідно з їхнім трактуванням, демонтажем повинні займатися органи місцевого самоврядування.


(http://donbass.ua/)
Директором заводу є Бондар Юрій Григорович. Після звільнення міста Бондар давав коментар журналістам чітко демонструючи свою позицію, засуджуючи бойовиків і терористів "ДНР", однак процес декомунізації завершити на рідному підприємстві не зміг.
Дмитро Браславський, фото документів надано автором
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.