На пленарному засіданні Європейського комітету регіонів розповіли про план відродження Маріуполя
Програму відновлення Маріуполя представили на Європейському комітету регіонів план "Mariupol Reborn" у Брюсселі.
Про це повідомляє Маріупольська міська рада.
На 160-ому Пленарному засіданні Європейського комітету регіонів мер Маріуполя Вадим Бойченко розповів про план відродження міста «Mariupol Reborn».
Досвід з розробки та його реалізації стане практичним кейсом для понад 200 громад, що перебували та ще перебувають у тимчасовій окупації.
«144 тимчасово окупованих громад та 87 деокупованих громад — це мільйони людей, які через війну втратили все, яким треба вибудовувати життя заново. Майже 4 млн українців втратили дім через війну, і саме відсутність житла залишається найбільшою проблемою. Все це — колосальний виклик для нашої держави, вирішити який можливо лише спільними зусиллями з європейськими партнерами.
І вже є успішні приклади такої співпраці. Зокрема, проєкт «Я — Маріуполь. Житло», який Маріупольська міська рада та уряд Франції реалізували у Дніпрі. Нам вдалось трансформувати гуртожиток на сучасне соціальне житло для 35 родин з Маріуполя. Наразі з партнерами йде переоблаштування ще шести будівель у Дніпрі, які забезпечать 400 маріупольських сімей соціальним житлом.
Такі проєкти дають людям стабільність, віру у перемогу та європейське майбутнє. І як би ворог не хотів зламати нас, намагаючись переконати, нібито Європа та західні партнери втомились від України, нібито допомоги буде дедалі менше. Ми знаємо, що не самотні, а найкраща зброя проти російської пропаганди — це наші спільні конкретні дії», — наголосив Вадим Бойченко.
Він розповів про підготовку до відбудови Маріуполя, яка може стати успішним прикладом для інших територій.
Мер акцентував увагу на діалозі українських громад у рамках роботи секції з розвитку деокупованих та тимчасово окупованих громад Асоціації міст України, головою котрої він є, а також на важливості європейського досвіду щодо створення кадрового резерву фахівців з відновлення та відбудови.
«Сьогодні українські громади потребують підтримки на різних фронтах. Зокрема, ми вже почали готуватись до деокупації наших територій. Ми не знаємо, коли саме це відбудеться, але ми точно знаємо, що маємо бути готові. В межах нашої секції Асоціації міст України ми розпочали діалог між громадами щодо відбудови. Є приклад мого міста — це проєкт «Mariupol Reborn», який ми формуємо разом з міжнародними партнерами. Є інші приклади Бахмута, Ірпеня, Бучі. Наразі Україні потрібен європейський досвід у створенні кадрового резерву відновлення та відбудови країни. Ми шукаємо можливості перейняти кращі практики у наших партнерів. Будемо раді, якщо ми створимо спільний інструмент навчання менеджерів відбудови, свого роду Школу відновлення України», — Вадим Бойченко.
Якісна підготовка до реалізації плану є не лише цінними напрацюваннями для інших громад, а і запорукою результату, який можна буде масштабувати на всю Україну.
Маріуполь здатен відновити свої флагманські позиції в частині розвитку сучасних українських міст після повернення під український прапор, наголосили під час презентації проєкту.
Також: у Європарламенті пройшов показ фільму 20 днів у Маріуполі