
На переговорах щодо Донбасу росіяни постійно блефують, - радник Української делегації в ТКГ
Під час засідань Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з врегулювання ситуації на Донбасі представники російської делегації постійно блефують, водночас, вони дуже підготовлені.
Про це розповів спікер ТКГ, радник з інформаційної політики голови української делегації у ТКГ Олексій Арестович в інтерв’ю "Радіо Свобода", оприлюдненому сьогодні, 11 квітня, інформує "Дом".
Так, він назвав сильні і слабкі сторони росіян.
"Що цікавого, якщо дивитися на росіян. Перше — вони гарні планувальники, тобто вони прораховують варіанти, бріфуються, певні сценарії розігрують. Вони підготовлені завжди. Вони дуже добре знають положення конкретних документів. Якщо говорять представники російської делегації, не консультанти з ОРДЛО, вони завжди дуже підготовлені і дуже дипломатичні. Добре цитують документи напам'ять і так далі. Видно, що сплановані", — сказав спікер ТКГ.
Арестович зазначив, що російська делегація визнає тільки дві позиції — "або ми давимо, або нас давлять".
"Їхні традиційні недоліки — вони не вміють імпровізувати. І в них дві позиції — або вони давлять, навіть за дипломатичними цими всіма мереживами, така дуже жорстка політика тиску. Або, якщо вони стикаються з принциповою позицією (з боку України — ред.), вони миттєво губляться і не знають, що з цим робити", — додав спікер ТКГ.
Також Арестович розповів про те, як відбуваються переговори в ТКГ.
"Це ж стандартні переговори з росіянами. Вони постійно блефують, викривляють істину, починаючи з самої назви групи. Вона ж "тристороння контактна". І в російських документах, які вони підписують, вона "тристороння". А фактично вони її називають "контактна група", маючи на увазі, що Росія — не сторона конфлікту", — пояснив спікер ТКГ.
За його словами, російська сторона наполягає на тому, щоб Київ вів прямі переговори з незаконними збройними угрупованнями, які окупували частину Луганської і Донецької областей.
"Ви поговоріть напряму з Луганськом і Донецьком, тоді ми скажемо, що ми погоджуємося". І от в цьому дуже вузькому діапазоні все і відбувається. Але і в цьому вузькому діапазоні багато що вдавалося зробити. Паризька зустріч, два обміни полоненими, потім режим припинення вогню", — додав Олексій Арестович.
Читайте також: В Європарламенті заявили про необхідність посилити санкції проти Росії за ескалацію на Донбасі
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.