На окупованих територіях Донеччини та Луганщини працює жіночий рух опору загарбникам
Жіночий партизанський рух «Зла мавка» створили три мелітопольчанки в березні минулого року. Після окупації значної частини Запорізької області вони вирішили, що треба діяти та показувати російським загарбникам, що їм тут не раді. Поступово до руху приєднувалися жінки з інших окупованих територій, зокрема Донеччини та Луганщини.
Про це йдеться у матеріалі Східного Варіанта.
Координаторка «Злої мавки» зазначає, що життя жінки в окупації — складне й небезпечне. Російські загарбники щиро вірять, що жінки тут вважають їх героями, тож за будь-якої нагоди намагаються чіплятися та знайомитися, не отримавши на це навіть згоди. Бувають і жахливі випадки: викрадення, зґвалтування, вбивства. Щоби показати окупантам, що жінки їм також не раді, був започаткований рух «Зла мавка».
«Ми показуємо окупантам, що ми їх теж не хочемо тут бачити, і що ми готові чинити спротив. Окупанти не підозрювали навіть, що вони можуть очікувати таке від жінок. Довгий час вони не сприймали нас всерйоз. Та вже потім, коли рух розростався, вони перестали так казати. Бо зрозуміли, що нас багато, і що ми чинимо опір», — каже координаторка «Злої мавки».
Учасниці руху розповсюджують патріотичні листівки, малюють графіті з українською символікою, залишають надписи: «Чекаємо ЗСУ». Останнє, зізнаються мавки, окупантів бісить найбільше.
Якось учасниці руху вигадали акцію з підробленими грошима. Для цього змінили дизайн купюри «50 рублів», роздрукували, намалювати мавку та написали: «Це не росія, ви в Україні», після чого розкидали несправжні гроші вулицями.
«Чому саме гроші, тому що це такий психологічний ефект. Якщо йдеш вулицею і бачиш, що лежать гроші, то ти їх піднімеш. Й окупанти, коли йшли вулицями, підбирали ці гроші. І кожен раз вони бачили лише одне: «Це не росія, ви в Україні». Акція була дуже масштабна, її дуже активно підтримали наші дівчата в Криму», — розповідає координаторка руху.
Інколи мавкам вдається передати окупантам деякі «смаколики», наприклад, алкоголь, який має великий попит серед росіян. У такі подарунки дівчата додають величезні дози проносного. Про результати такої акції, яку назвали «Кухня мавки», залишається тільки здогадуватися.
Нещодавно «Зла мавка» почала друкувати щотижневу газету з головними новинами України та світу. Видання розповсюджують у під’їздах, на вулицях, біля квартир та домівок. Мавки пояснюють, що це допомагає доносити правдиву інформацію до людей старшого віку, які зараз залишаються в окупації тільки з пропагандою російських змі.
«Зла мавка» розповідає, що останнім часом Донецька та Луганська область стали активніше брати участь у русі:
«Схід тривалий час мовчав. Але зараз Донеччина вже активніша. Вони поступово-поступово долучаються, уже почали багато писати, розповідати, передавати фотографію та інформацію про окупантів. Ви знаєте, якщо Крим був одразу дуже активний, то на Донеччині дівчата більш акуратні. Але ми спілкуємося, розмовляємо багато. І вони поступово починають довіряти нам. Вони кажуть нам, що сил та терпіння в окупації більше немає, і якщо є шанс показати опір, то вони згодні ним скористуватися».
Читайте повністю: "Ми готові чинити спротив": як жіночий рух опору "Зла мавка" працює на окупованих територіях