На окупованих територіях Донбасу і Криму проживає 10% українських школярів, - дослідження
Понад 450 тисячі дітей шкільного віку проживає на тимчасово окупованих територіях, що становить майже 10% від загальної кількості школярів в Україні.
Про це йдеться у дослідженні "Освітнє поле на тимчасово окупованих територіях України (2014-2019 рр.)" Української Гельсінської спілки з прав людини, передає "Укрінформ".
"Освітнє поле на тимчасово окупованих територіях - це близько 1 млн дітей-громадян України, з них понад 450 тис. дітей шкільного віку, і це майже 10% від загальної кількості школярів, які навчаються в Україні і які не враховуються в освітній політиці держави", - розповіла координатор освітнього напрямку УГС Валентина Потапова.
Потапова відзначила зростання кількості дітей, які не мають сертифікатів про базову та повну середню освіту. У зв 'язку з цим, вона закликала уряд розробити відповідний механізм.
"Адже 117 000 дітей в окупації вже не отримали документи про таку освіту. Це означає, що ці діти не зможуть переїхати в Україну і працевлаштуватися, тому що для цього вони повинні надати документ про освіту, а, як відомо, такі документи, видані на окупованій території, держава не визнає", - зазначила Потапова.
Читайте: У Раді розповіли про законопроєкт про відповідальність за колабораціонізм
Крім цього, підкреслила правозахисниця, на тимчасово окупованих територіях знищується громадянська національна ідентичність. Так, у Криму та ОРДЛО майже повністю зникла українська мова, а історія України не вивчається: "В окупованому Донецьку українською мовою навчається лише 2%, а в Криму 0,02%".
Згідно з результатами дослідження, щорічно близько 20 тисячі учнів закінчують школи на тимчасово окупованих територіях. Близько 10% з них вступають до вишів України.
У 2020 році 10 тисяч абітурієнтів закінчили школи в окупованому Криму, близько 8 тисяч - у Донецькій та 5 тисяч у Луганській областях. Пільгові умови вступу в Україні діють з 2016 року.