
На окупованій Луганщині триває кампанія із примусової "паспортизації" рф для населення
На окупованій Луганщині триває кампанія із "паспортизації населення".
У місцевих Telegram-каналах мешканці повідомляють, що отримання "паспорта лнр" для місцевих "бюджетників": вчителів, медиків, працівників культури та "держслужбовців" є "добровільно-примусовим". Передає Суспільне
Крім цього влада шукає інші шляхи збільшення кількості охочих отримати цей "документ" або паспорт громадянина росії.
Жителька одного із населених пунктів Старобільського району Ольга розповіла Суспільному: "Люди залишились у заручниках: виїхати неможливо, а гроші закінчились. Саме через це більшість і йдуть працювати до адміністрації чи до клубу, банку чи школи. У нас навіть пенсіонери, яких вже давно провели на заслужений відпочинок, вийшли на роботу. Там можна хоч 10–15 тисяч (рублів – прим. авт.) отримати. За нинішніх цін це невеликі кошти, але хоч щось. А зараз скрізь – хочеш на роботу – роби паспорт. Це ніде офіційно не зазначено, але "начальство" мабуть, отримало вказівку, щоб усі підлеглі мали паспорти. Тому люди й роблять. Дехто, як кажуть, "скрутивши дулю у кишені". Крім пакета документів, щоб його зробити треба ще у міліції відбитки пальців знімати".
Також Ольга говорить, що останнім часом паспорти оформлюють пенсіонери. Декому це потрібно для того, щоб кожні три місяці не робити перепустку до Луганська.
"Моя знайома говорить: "а якщо потрібно буде поїхати до Луганська у лікарню? Поки той "пропуск" зробиш – це днів 10 пройде, 20 разів помреш за цей час. А з ним можна їхати в будь-який день. Нічого не поробиш". Такий у нас "аусвайс" в окупації", – говорить Ольга.
А ще жінка розповідає, що в деяких "державних організаціях" з липня працівникам "рекомендують" оформлювати одразу російські паспорти.
Також, як повідомляє "Телегазета Старобільськ" нині від місцевих жителів вимагають переоформлювати автомобілі на "лнрівські" номери. Втім ця процедура неможлива якщо в українському паспорті власника автівки зазначена назва вулиці після декомунізації. Цей процес "нова влада" не визнає, тому для перереєстрації автомобіліст має оформити паспорт так званої "ЛНР".
"Тобто, якщо хочеш користуватися автомобілем – змінюй паспорт на "документ громадянина ЛНР". В Старобільську під час декомунізації було перейменовано третину вулиць і провулків. Водити машину з українськими номерами на тимчасово окупованій території скоро стене неможливим", – йдеться у публікації.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.