На Львівщині від початку повномасштабної війни знайшли роботу понад 800 переселенців
На Львівщині від початку повномасштабної війни знайшли роботу 825 переселенців. Це кожен п'ятий, хто звернувся у Львівський обласний центр зайнятості.
Про це повідомила Суспільному заступниця директора обласного центру зайнятості Оксана Іванчук.
"Від початку повномасштабної війни до нас звернулися майже 3700 вимушено переміщених осіб. З інших областей України загалом переїхало 5200. З загальної кількості тих, хто переїхав працевлаштовано понад тисячу людей. З них 825 ВПО", — розповіла Оксана Іванчук.
За її словами, найбільше людей працевлаштувалися у Львівській та Дрогобицькій громадах.
У Львові є 2000 людей, що офіційно шукають роботу, і близько 1800 вакансій. У перші дні повномасштабної війни серед всіх клієнтів міського центру зайнятості близько 50% були переселенці, зараз таких людей менше.
Серед тих, хто вже працевлаштувався: продавці, бухгалтери, касири торговельних залів. Також, вчителі, медичні працівники та фахівці інженерного спрямування.
"Дуже багато вакансій інженерного спрямування або професійно-технічного напрямку: слюсарі, токарі, зварювальники, яких важно було знайти на ринку праці Львова львів’ян. Ми укомплектували ці професії завдяки людям, які приїхали зі Сходу", — розповів директор Львівського міського центру зайнятості Олег Рісний.
Для людей, які переїхали до Львова, але мають роботу на тимчасово окупованих територіях, напрацювали спеціальних механізм звільнення з попереднього місця роботи.
"Людина приходить до нас, пише заяву і ми дистанційним способом скеровуємо цю заяву до працедавця чи у відповідні структури. І людина вважається на наступний день звільненою", — пояснює директор міського центру зайнятості Олег Рісний.
Як повідомила заступниця директора обласного центру зайнятості Оксана Іванчук, зараз на Львівщині шукають водіїв, швачок, охоронців та працівників аварійно-відновлювальної сфери. У області працевлаштований кожен 5 переселенець з тих, хто шукав роботу через центри зайнятості. Загалом влаштований кожен четверний безробітний.