На Львівщині облаштовують постійний притулок для переселенців (відео)
У місті Соснівка, що на Львівщині, облаштовують постійне житло для переселенців.
Два поверхи колишнього будинку дитячої та юнацької творчості виділили, аби там поселилися люди, які евакуювались із зони бойових дій. Зараз у будівлі триває ремонт. Про це розповів міський голова Червонограда Андрій Залівський у репортажі Суспільного
У колишньому будинку дитячої та юнацької творчості у Соснівці замінюють вікна, підлогу та інженерні мережі. Колись це були спальні корпуси школи-інтернату. Тож саме ці приміщення найшвидше можна адаптувати для розселення. Один з поверхів планують завершити та заселити людей до середини серпня.
Переселять у відремонтовані приміщення людей, які досі жили у спортзалі школи у Червонограді – це приблизно 40 вимушених переселенців. Наразі їх перевезуть до одного із приміщень Соснівки, і там вони чекатимуть, коли завершиться ремонт в будинку дитячої та юнацької творчості.
Дотепер переселенці жили у спортзалі однієї із шкіл Червонограда. Фото: Суспільне Львів
Пенсіонер Віктор Баранов – один із тих, хто житиме у Соснівці. Досі він жив у спортзалі червоноградської школи. На Львівщині чоловік опинився після того, як українські військові евакуювали його із Рубіжного на Луганщині, де він місяць провів у підвалі свого будинку.
"Мене ЗСУ вже з руїн розбитого міста і повністю розбитої вулиці евакуювали. Витягнули і автобусом з Лисичанська я приїхав сюди у квітні. Спортзал тут – це звичайно, тимчасове житло в таких як в нас – катастрофічних ситуаціях. А так, то люди мають мати, хоч більш-менш, якісь умови", – розповідає Віктор Баранов.
Переселяють людей із шкіл, аби підготувати навчальні заклади до початку навчального року. Тож приміщення для переселенців шукали такі, де потрібно було проводити якнайменше робіт із облаштування. Гроші на це виділили із місцевого бюджету.
"Є дозвіл уряду, всі субвенції, які є перехідні, використовувати для потреб ВПО. Тому було прийняте рішення, що всі кошти, а це 3 мільйони 100 гривень, ми спрямовуємо на облаштування побуту для внутрішньо переміщених осіб", – пояснює міський голова Червонограда Андрій Залівський.
Загалом на Львівщині є три напрямки, за якими облаштовують житло для переселенців. Це викуп готових квартир, ремонт соціальних приміщень чи гуртожитків та спорудження модульних містечок.
"Найбільш придатними місцями є заклади профтехосвіти, зокрема, гуртожитки, які довгий час не використовувались і не були затребуваними, і це заклади шкільної, дошкільної освіти, які, можливо, десь не використовувались за прямим функціональним призначенням, і зараз можуть бути перепрофільовані. Відповідно, таких об’єктів у нашій базі є 163. Загальний кошторис для їхнього відновлення, за орієнтовними лише підрахунками, складає майже 2 мільярди гривень", – розповідає заступник керівника обласного департаменту економічної політики Вадим Табакера.
Якщо ці всі об’єкти зможуть пристосувати для житла, то загалом це додаткові 15 тисяч місць для переселенців в області.