На Луганщині представили цифровий сервіс для розвитку бізнесу та громад регіону
28 жовтня у Луганській ОДА відбулася презентація сервісу Gwara Back. Цифрова платформа, яка допомагає бізнесу інвестувати в неприбуткові організації свого регіону та змінювати життя в громадах на краще. Платформа містить каталог громадських організацій та їхніх проєктів для соціальних інвестицій.
Про це йдеться в пострелізі Gwara Back.
«Команда департаменту зазвичай підтримує інноваційні рішення та пропозиції від громадського та бізнес-сектору. За допомогою сервісу Gwara Back ми отримаємо можливість збільшити спроможність громадського сектору та залучити додаткові соціальні інвестиції в область», зазначила Олена Кіяшко, заступниця начальника відділу промоції та інноваційного розвитку, Департаменту міжнародної технічної допомоги, інноваційного розвитку та зовнішніх зносин Луганської ОДА.
До події долучилися представники місцевих органів самоуправління Марківської, Троїцької громади, Лисичанської, Щастинської ВЦА та представники громадського сектору від ГО «Кризька сільська організація «Промінь», ГО «Територія сталого розвитку», ГО «Будемо жити», ГО «Міст 3.10», «ДАР: Допомога. Адаптація. Реабілітація», ГО «Сприяння розвитку села» та інші.
Надія Рудаченко, представниця Марківської громади, Старобільського району, ГО «Кризька сільська організація «Промінь», розповіла, що вони займаються соціалізацією сільської молоді та розвитком соціального підприємництва, поділилась досвідом співпраці з бізнесом. Місцеві підприємці підтримують громадську організацію і додають в свій асортимент продажів вироби, які були створені учасниками програми шкільного соціального підприємництва. Надія наголосила, що організація шукає шляхи створення більших проєктів для розвитку громади.
«Сервіс Gwara Back допомагає бізнесу та громадським організаціям знайти місток один з одним, аби створювати соціальні проєкти для областей та місцевих громад з використанням благодійної податкової пільги», - Сергій Прокопенко, керівник проєкту Gwara Back.
Під час презентації були виявлені основні виклики в комунікації бізнесу-влади-громади, а саме:
- низький рівень міжсекторальної довіри, яка має на меті розвивати громади;
- низький рівень обізнаності та компетентності представників громадського сектору в процесах залучення ресурсів, в побудові комунікацій з владою та бізнесом та у використанні дієвих механізмів адвокації;
- недостатній рівень прозорості функціонування громадського сектору.
Під час заходу нам вдалося напрацювати та запропонувати наступні рішення:
- Створення умов для якісної взаємодії громадських організацій та бізнесу.
- Співпраця із платформою Gwara Back надасть більше можливостей для створення проєктів, що відповідають місії громадських організацій, переживанням відповідального бізнесу та потребам громади.
- Діяльність бізнесу та громадських організацій сприятиме значним локальним змінам та розвитку громад.
Під час зустрічі незалежна експертка, голова моніторингової організації Черіті Тюнер, Катерина Жук розповіла учасникам про стратегії розвитку громадських організацій, Юлія Капустіна, керуюча партнерка аудиторської компанії account.ua надала консультацію щодо використання благодійної пільги підприємствами.
Донеччина та Луганщина наразі є пілотними областями в реалізації проєкту Gwara Back.
Проєкт запрошує соціально відповідальний бізнес до співпраці, а також приймає заявки громадських організації з інших областей та громад.
Долучитись до проєкту бізнесу: за посиланням
Долучитись до проєкту громадським організаціям: за посиланням
Запис зустрічі: youtu.be/V3nSbFbpi8E
Графіка для матеріалів: за посиланням
Для довідки:
Проєкт «Gwara Back», який є переможцем національного конкурсу інновацій EastCode 2021, реалізується ГО «ҐВАРА МЕДІА» за технічного адміністрування Center 42 у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.
Інформаційний партнер заходу - Східний Варіант