На Луганщині прикордонники облаштовують кордон з Російською Федерацією на земельних паях (відео)
Кордон – просто на земельних паях. У Станично-Луганському районі почали дооблаштовувати українсько-російський кордон. Мешканці Красної Талівки обурені.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на 5 канал.
На їхніх земельних ділянках нині риють кількаметровий рів. А за землю, яку забирають під межу, вони ще й мають платити податки.
На полі Олександра Кононова теж риють рів і роблять земляний вал. Чоловік каже, земельний пай отримав на початку 2000-х. Ділянки розподіляли за жеребом. Йому дісталась одна з найближчих до кордону з Росією.
"У нас уже тоді прикордонні пости стояли. Ви ж тоді в курсі діла були, що це прикордонна зона. Що 50 метрів до посадки – не лізьте туди! А-то ж мовчки! Ми ж поділили!" – каже житель Красної Талівки Олександр Кононов.
Дооблаштовувати кордон у цьому районі Кабмін розпорядився ще у 2019-му. Та почали тільки зараз. Тепер державна межа проходитиме через ділянку кожного десятого жителя громади. Постраждають понад 250 гектарів земельних паїв.
Власників земель своєчасно не попередили, бо цьогоріч не планували облаштовувати ділянку в Красній Талівці, пояснюють прикордонники. Роботи велися на північній частині Луганської області. Та ситуація на передовій різко внесла корективи.
"Таке облаштування необхідне, тому що ми не впевнені. Можливо вночі, можливо сьогодні може знайти ДРГ і встановити якусь ловушку чи якийсь вибуховий пристрій", – повідомила речниця Луганського прикордонного загону Неля Доценко.
Про важливість облаштування державної межі прикордонники говорять від початку бойових дій на сході. Попри те, що район віддалений від окупованих територій, майже 7 років тому, на цій ділянці, вони стримали наступ із території Росії. Під час бою полягли 4-ро українських прикордонників.
Ім’я полеглого полковника Євгена Пікуса у Красній Талівці тепер носить не лише місцевий відділ прикордонної служби, а й одна з вулиць селища. Звідки і з чого цілили російські військові, місцеві знають не з чуток.
Кордон – необхідний, погоджуються власники земельних паїв. Проте – не їхнім коштом. За паї, на яких облаштовують межу, досі нараховують податки.
"Чим ми далі від сусідів, тим краще! Я обома руками за! Просто в рамках закону! Як воно має бути! Компенсацію людям або землю взамін!" – каже житель Красної Талівки Віктор Мельниченко.
У Держприкордонслужбі вже розпочали процедуру відчуження земель. Військово-цивільна адміністрація готується до рівноправної заміни. Проте для цього необхідно спершу провести ревізію земель громади. Потім – тендер, щоби визначити компанію, яка займатиметься землевідведенням. Далі укласти угоди з кожним із власників ділянок. На все про все знадобиться не менше року.