На Луганщині чиновників підозрюють у розкраданні 14 мільйонів: на чому наживалися
На Луганщині чиновників двох шахт підозрюють у розкраданні 14 мільйонів гривень.
Про це повідомляє Східний варіант із посиланням на НАБУ.
Так, йдеться про:
- в.о. генерального директора ДП «Первомайськвугілля»;
- директора відокремленого підрозділу згаданої шахти — ВП «Шахта «Золоте» (державне підприємство);
- директорів двох комерційних компаній.
Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу. Слідство встановлює інших осіб, ймовірно причетних до вчинення злочину.
У 2017 році в Первомайсько-Стаханівському вугледобувному регіоні Луганської області склалася критична ситуація з затопленням шахт «Первомайська» і «Голубівська», розташованих на тимчасово окупованій території Луганської області: після початку проведення антитерористичної операції упродовж 2015- 2016 років там не відкачували воду. Внаслідок цього рівень води на шахті «Золоте» (розташована в місті Золоте), яка має гідравлічний зв'язок зі згаданими шахтами, збільшився. За таких обставин виник ризик настання надзвичайних ситуацій — руйнування споруд, зсувів, осідання земної поверхні, забруднення питних водозаборів рудничними водами та втрати корисних копалин.
Для запобігання техногенній катастрофі Кабінет Міністрів України у 2018 році виділив кошти для фінансування відповідних робіт на шахті «Золоте». Розпорядником цих коштів визначили ДП «Первомайськвугілля».
Закупівлі проводили за переговорною процедурою, тож держпідприємство обрало генерального підрядника за самостійно визначеними критеріями без тендеру. Ним виявилась комерційна компанія, яка, в свою чергу, після отримання контракту з ДП «Первомайськвугілля», уклала договір із іншою — на умовах субпідряду. А та звернулась до шахти «Золоте», яка входить до ДП «Первомайськвугілля», аби її співробітники виконали необхідні роботи.
Слідство встановило, що керівники державного підприємства, його підрозділу та очільники приватних структур діяли в змові. В результаті — з 33 млн грн з державного бюджету, фактично перерахованих ДП «Первомайськвугілля» своєму ж структурному підрозділу, за посередництва двох приватних компаній незаконно переплачено понад 14 млн грн, які осіли на рахунках приватних компаній. Розкраданню ще майже 3,5 млн грн вдалося запобігти.
В межах досудового розслідування зібрані докази того, що ціни на окремі матеріали зависили майже вдвічі, а частину робіт, які були оплачені з коштів державного бюджету, виконано не було.
Розслідування зазначених фактів НАБУ та САП здійснюють з січня 2019 року.
Читайте також: У розвідці розповіли про якість НЗФ на Донбасі: Не задовольняють потреби противника