На фронті скоро з'явиться винахід науковців університету з Луганщини (фото)
Міністерство оборони кодифікувало і допустило до експлуатації універсальний безпілотний багатоцільовий транспортер переднього краю BoarTAC. За цією розробкою, яка вже пройшла технічні випробування і готується до випробування боєм, стоять науковці Східноукраїнського національного університету ім. Володимира Даля.
Про це повідомив начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор.
За його словами, у межах інноваційного проєкту, який враховує бойовий досвід українських захисників, розроблено новий універсальний багатоцільовий транспортер. Цей наземний роботизований комплекс об'єднує в собі сучасні технології, що дозволяють ефективно виконувати різноманітні завдання в умовах бойових дій.
BoarTAC вирізняється низьким силуетом, що робить її малопомітною для ворога, а також малошумним ходом, що підвищує шанси на успіх у критичних ситуаціях. Комплекс оснащений бронею, здатною витримувати вогонь з вогнепальної зброї та уламки, що забезпечує додатковий рівень захисту для оператора.
"Завдяки простоті в експлуатації та високій ремонтопридатності у польових умовах, транспортер стане незамінним помічником для військових. Його висока прохідність та тяглова сила дозволяють ефективно долати складні маршрути, а також перевозити до 200 кг вантажу чи тягнути причіп з аналогічною вагою", — розповів Лисогор.
Дистанційно керований оператором, цей роботизований комплекс може виконувати широкий спектр завдань: від доставки боєприпасів і провізії до евакуації поранених. Спеціально розроблена багатофункціональна платформа з кріпленнями дозволяє швидко адаптувати транспортер під різні потреби. Наприклад, його можна використовувати для розмінування чи встановлення мінних загороджень.
"Крім того, транспортер має потенціал стати мобільним вогневим засобом, оскільки є можливість інтеграції дистанційно керованих бойових модулів з гранатометами та кулеметами. А при необхідності його можна використовувати як дрон-камікадзе, що робить його універсальним інструментом для виконання військових завдань", — наголосив Лисогор.
Завдяки широким гусеницям із великими ґрунтозачіпками та захисним бампером, новий роботизований комплекс успішно долає бездоріжжя, рови та неглибокі водні перешкоди, що робить його незамінний у сучасних бойових умовах. Українські Захисники отримали потужний інструмент, що не тільки підвищує безпеку, але й ефективність виконання завдань на полі бою.
Нагадаємо, Міноборони кодифікувало український безпілотний наземний роботизований комплекс "Тарган".
Читайте також: До України відправили броньовані машини бойової підтримки у версії "швидкої допомоги"