
На Донеччині запрацювала програма із навчання жінок промисловим професіям
Програма із навчання жінок промисловим професіям запрацювала наприкінці 2024 року. Жінки протягом 3–4 місяців навчатимуться в Олександрівському професійному аграрному ліцеї Донецької області, після цього їх працевлаштують.
Про це йдеться у матеріалі Східного Варіанта.
На Донеччині набрали вже першу групу, яку навчатимуть за спеціальністю «машиністка-трактористка сільського/лісогосподарського виробництва». Навчання безплатне, його вартість покриває держава обсягом 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (30 тисяч гривень).
Згідно з проєктом, жінки можуть навчатися 31 професії, у яких раніше були недостатньо представлені. Це водійка трамвая/тролейбуса/навантажувача, верстатниця широкого профілю, електрогазозварниця, електромонтерка, машиністка екскаваторів/кранів/кранів металургійного виробництва, монтажниця систем утеплення будівель, операторка котельні, помічниця машиніста електровоза/тепловоза, столярка, токарка, трактористка, фрезерувальниця тощо.
Професії обрані не просто так, розповіли в службі зайнятості. Попередньо провели опитування більш ніж 150 роботодавців, щоб виявити напрямки, у яких сьогодні найбільше не вистачає фахівців.
Жінки навчатимуться в закладах освіти Донецької області. Проїзд та проживання в іншому місті під час навчання не компенсується.
Протягом 15 календарних днів після завершення навчання роботодавець мусить працевлаштувати випускниць.
Невіддільною частиною працевлаштування жінок на промисловій професії має стати контроль гідної оплати її праці. Тож у такій програмі непоганим доповненням може стати контроль рівної зарплати для чоловіків та жінок.
За додатковими питаннями можна звертатися на Гарячу лінію Державної обласної служби зайнятості: 0 800 33 61 67
Читайте також про те, як на Київщині працює соціальне виробництво з Краматорська.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.