На Донеччині ЮНІСЕФ запускає проект з телемедицини
У Краматорську починає роботу пілотний проект ЮНІСЕФ з телемедицини.
Мета проекту - дистанційний патронаж пацієнтів за допомогою спеціального цифрового пристрою, передає "Суспільне. Донбас ".
Сімейний лікар Ольга Пархоменко - одна з перших, хто працюватиме з пристроєм для телемедицини. Розповідає, що воно має штучний інтелект і підказуватиме медпрацівнику, який огляд для кожного набору симптомів треба провести.
Керувати цифровим пристроєм лікарі зможуть дистанційно, за допомогою телефону або планшета. При необхідності до консультації можуть залучити вузького фахівця.
"Це набір медичних виробів, що включає основний девайс, у тому числі термометр і камеру для оглядів, аутоскоп, стетоскоп і шпатель, за допомогою якого ми можемо оглядати ротову порожнину і задню стінку горлянки", - пояснює технічний директор проекту Денис Петрик.
Вартість одного такого набору - 30 тисяч гривень. За гроші ЮНІСЕФ для Краматорська купили десять штук.
Зараз пілотний проект з телемедицини від ЮНІСЕФ працює тільки в Краматорську, каже головний лікар Центру сімейної медицини № 1 Краматорська Олександр Власенко.
"Ми плануємо, що медична сестра, разом з цим приладом, може оглядати пацієнта вдома. Це може бути аускультація («вислуховування» - Ред.), це може бути огляд ротової порожнини, огляд вуха - це отоскопія, а також огляд шкіри. Все це фіксується на цей пристрій і передається лікарю", - розповів Олександр Власенко.
Послуга безкоштовна і стане доступна після того, як з девайсом навчаться працювати лікарі та медсестри.