На Донеччині в сільській школі виготовляють меблі з перероблених пластикових пляшок: відео
На Донеччині школа запустила процес з виготовлення пуфів з перероблених пластикових пляшок. Школярі збирають і сортують пластик.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Суспільне
Пластикові пляшки для виробництва пуфів збирають у сільській школі Олександро-Калинового.
Екологічний соціальний проєкт розпочали на початку лютого. Для використаного пластику встановили контейнери та купили рейковий прес.
Раніше повідомлялося: "Слов'янськ велосипедний": як місцеві активісти роблять місто комфортнішим
Школярка Дар’я Цикалова розповіла Суспільному, що використані вдома пляшки діти приносять до Олександро-Калинівської школи. Так долучаються до екологічної акції.
"Ось декілька пляшок у нас вийшло десь за тиждень, приблизно за тиждень. Іноді таких пакетів у нас може бути за 2 тижні", — говорить Дар’я.
Пляшки, з яких планують виготовляти пуфи, збирають у баки. Акція називається "Друге життя пластику", каже школярка Карина Бондаренко.
За два тижні у школі назбирали зо 3 кілограми пластикових пляшок. Після того, як назбирають 15 кілограмів, саме стільки потрібно для першого пуфа, їх пресуватимуть.
Також писали: Бактерії проти нафти. Маріупольська студентка придумала ефективний і дешевий спосіб очищення ґрунту
Рейковий прес купили за 15 тисяч гривень. Гроші отримали від Британської ради, після перемоги у конкурсі соціальних проєктів.
Завідувачка Олександро-Калинівської філії Іллінівського опорного закладу загальної й середньої освіти Олена Денисова розповіла Суспільному, що за допомогою пресу робитимуть із пластику основу для пуфа.
"У нас є пуфи виготовлені на заводах, на фабриках. А тепер вирішили, що можна зробити це із пластику, з пластикових пляшок завдяки цьому нашому пресу, яким ми спресуємо, зробимо такий квадрат. Потім обшиємо тканиною і діти зможуть використовувати під час різних заходів, просто під час відпочинку на перерві", — пояснює Олена Денисова.
Пластикові пляшки, каже Олена, сюди привозитимуть з інших шкіл Іллінівської громади. Пропонують приносити пластик і її жителям.
"Раз це буде виготовлятися з нього пуф, то ця тара повинна бути чистою, пляшка чистою, без етикетки", — додала Олена Денисова.