На Донеччині погодили 17 проєктів, що фінансуються за кошти ДФРР
Регіональна конкурсна комісія затвердила перелік перехідних та нових інвестиційних проєктів, які будуть реалізовані в Донецькій області у 2021 році за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку.
Загалом узгоджено 17 проєктів на загальну суму 562 млн грн, пише АКМЦ.
Ця сума майже вполовину менша, ніж очікувалася.
«Згідно з Законом про бюджет України на 2021 рік, Міністерством регіонального розвитку здійснено новий розподіл коштів ДФРР по областям. Доведений на Донецьку область індикатив зменшено з 1,2 млрд грн до 562 млн грн. Тому комісія розподілила ці кошти з урахуванням першочергового включення до переліку незавершених проєктів, що були розпочаті у 2020 році», – повідомив голова комісії, перший заступник голови ДонОДА Ігор Мороз.
Засідання регіональної комісії з проведення оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку відбулося 14 січня 2021 року.
Загалом у 2020 році в Донецькій області за рахунок коштів ДФРР реалізовувалися 32 інвестиційних проєкти на загальну суму 461,7 млн грн. З них 22 проєкти були завершені в зазначений строк. Решта 10 проєктів є перехідними, які комісія запропонувала до фінансування у 2021 році: реконструкція дитсадка № 34 «Вуглик» у Добропіллі (21,4 млн грн), реконструкція дитсадка «Ластівка» у Святогірську (22,1 млн грн), реконструкція ЗОШ №18 у Бахмуті (39,4 млн грн), капремонт опорної школи № 6 у Торецьку (15,7 млн грн), капремонт з термомодернізацією НВК Покровської райради (28,1 млн грн), капремонт Новоекономічної ЗОШ (26,5 млн грн), капремонт лікувального корпусу та поліклініки у Волновасі (14,5 млн грн), будівництво гуртожитку спортивного коледжу у Бахмуті (73,1 млн грн), капремонт з термомодернізацією спортшколи у Маріуполі (40,1 млн грн), капремонт Волноваського районного центру культури та дозвілля (9,4 млн грн).
Таким чином, з доведених коштів ДФРР регіональна комісія розподілила 290,3 млн грн на перехідні проєкти, які мають бути завершені у 2021 році. Залишок суми, а саме 271,7 млн грн, піде на реалізацію нових проєктів, поданих на фінансування цього року.
Регіональна комісія здійснила відбір проєктних заявок, намагаючись охопити різні напрямки розвитку: будівництво інженерної інфраструктури індустріального парку «АзовАкваІнвест» у Маріуполі (24,3 млн грн), створення інформаційно-просвітницького центру в Олександрівці (17,7 млн грн), гідроізоляція русла каналу Сіверський Донець-Донбас (61,6 млн грн), реконструкція Другого донецького водогону поблизу Слов’янська (92,9 млн грн), капремонт магістрального водогону до слов’янських резервуарів (24,1 млн грн), будівництво Центру надання адміністративних послуг у Вугледарі (34,3 млн грн), створення науково-освітнього простору Музей науки у Маріуполі (17,1 млн грн).
З причини обмеженого фінансування, а також з інших причин, до переліку узгоджених проєктів не потрапили заявки за напрямком «трансформація вугільних територій». Як пояснив Ігор Мороз, за жодним з п’яти поданих проєктів не надійшло ані проєктно-кошторисної документації, ані експертиз. Тож комісія не внесла їх до узагальненого переліку проєктів, які можуть фінансуватись за кошти Державного фонду регіонального розвитку у цьому році.
Всі проєкти, що були відібрані регіональною комісією, направлені Мінрегіону для оцінки та перевірки їх відповідності вимогам законодавства. Остаточне рішення щодо розподілу коштів ДФРР за інвестиційними програмами та проєктами регіонального розвитку буде ухвалене Кабінетом Міністрів України за пропозицією Мінрегіону.