
На Донеччині не на всій території підприємств можна проводити лісовідновлення
ДП “Лиманське лісове господарство” займається відновленням лісів, проте не на всій території підприємства можна проводити лісовідновлення через чинне законодавство.
Про це Східному Варіанту розповів директор ДП “Лиманське лісове господарство” Олексій Приходько.
"Відтворення лісу – це цілий окремий напрям роботи. Спочатку треба підготувати територію – звільнити від пошкоджених дерев шляхом суцільної рубки. Потім за документами цю площу треба перевести з “покритих лісом земель” у “землі, які не покриті лісом”. Далі відбувається планування лісовідновлювальних робіт, що відповідно до законодавства здійснюється за рік до їх виконання", - зазначив Приходько.

За його словами, законодавством передбачена процедура відтворення лісів. Необхідно подати документи до міжрегіонального управління лісовим господарством, де затвердять відомість проєкту лісових культур, що дозволить висадити саме ці породи й саме цю кількість дерев за вказаною у проєкті схемою.
Зараз Олексій не може запланувати лісовідтворення на площах де все ще стоїть навіть мертвий ліс.
"Частина лісів підприємства віднесена до природно-заповідного фонду – Національного природного парку “Святі гори”. На території, яка не входить у природно-заповідний фонд, комісійно обстежується ділянка лісу. І якщо дерева пошкоджені пожежами й вже сухі, призначається суцільна санітарна рубка, а далі вже можемо готувати площу для нових насаджень. Але на території природно заповідного фонду суцільні рубки заборонені”, – каже Олексій Приходько.

Відомо, що законодавством не передбачено заходів із ліквідації наслідків лісових пожеж та інших надзвичайних ситуацій у межах національних природних парків.
“На площі, яка є природно-заповідним фондом, підприємство проводить вибіркові санітарні рубки, знижуючи повноту насадження до 0,4. Тобто теж проводимо рубку, але не суцільну. Дерева на ділянці лісу вже усохли повністю, але зрубати усі сухі дерева не можна, і ми залишаємо велику частину мертвих дерев”, – зауважив Приходько.
Також постійно тривають роботи з розмінування площі лісу. Та все ж для відновлення лісу до довоєнного стану потрібні будуть десятиліття.
Раніше стало відомо, що у ДП "Лиманський лісгосп" запрацювала власна пилорама.
Також: Військовослужбовці з Луганщини долучилися до всеукраїнської акції з озеленення довкілля на Волині.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.