
На Донеччині хочуть створити нове підприємство з виробництва соди
Проект створення Індустріального хімічного парку «Слов'янський» на базі підприємства з виробництва кальцинованої соди включено до Плану заходів з реалізації у 2021-2023 роках Стратегії розвитку Донецької області.
Про це Східний варіант повідомляє з посиланням на ДонОДА
Міжнародні інвестори можуть долучитись до створення нового виробництва на території індустріального хімічного парку «Слов’янський» на базі підприємства з виробництва кальцинованої соди.
Про це йшлось під час зустрічі заступника голови Донецької облдержадміністрації Дениса Клюшникова з представниками промислової групи компанії YILDIRIM GROUP та Державного науково-дослідного і проєктного інституту основної хімії «НІОХІМ».
Денис Клюшников наголосив, що облдержадміністрація постійно працює над підвищенням інвестиційної привабливості та міжнародного іміджу регіону, здійснює усі можливі заходи для залучення інвестицій в область, зацікавлена та всебічно підтримує ініціативи, спрямовані на розвиток багатостороннього взаємовигідного міжнародного співробітництва.

«Реалізація інвестиційних проєктів в хімічній промисловості є перспективним напрямком як в Україні, так і в Донецькій області. Проєкт створення Індустріального хімічного парку «Слов’янський» на базі підприємства з виробництва кальцинованої соди включено до Плану заходів з реалізації у 2021-2023 роках Стратегії розвитку Донецької області на період до 2027 року. Нові виробництва критично важливі для Донеччини не тільки у плані отримання додаткових доходів до бюджетів усіх рівнів, а передусім з огляду на забезпечення мешканців області робочими місцями», - зазначив Денис Клюшников.

Генеральний директор Soda Ash & Derivatives Group пан Ісмаїл Джейлан розповів про досвід роботи компанії у Туреччині та країнах Європейського Союзу, а також про особливості виробництва соди.
«Варто підкреслити, що одним з основних принципів нашої компанії є екологічність, чисте виробництво. Ми маємо розуміти, що уряд України готовий надати допомогу не лише у створенні систем логістики для транспортування сировини і готової продукції, а і у галузі сортування, переробки, очищення та захоронення відходів виробництва на всіх його етапах. Ми розуміємо навантаження промисловості на екологію області, тому при виробництві соди таке навантаження має бути мінімальним», - наголосив він.
Під час зустрічі були обговорені вимоги для розміщення подібних підприємств хімічної промисловості, вимоги до транспортних мереж та джерел енергоносіїв, проблемні питання та шляхи їх вирішення.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.