
На Донеччині дослідили якість питної води: що відомо
Через бойові дії частина населених пунктів Донеччини досі не отримують централізовано воду або отримують її з перебоями та вже тривалий час, що безумовно ускладнює умови життєдіяльності. Найскладнішою є ситуація з водозабезпеченням в регіонах, які наближені до лінії фронту. Це громади Покровського та Бахмутського району.
Про це йшлося під час брифінгу заступника генерального директора з контролю та профілактики неінфекційних хвороб Державної установи “Донецький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України“ Марини Білоусової, повідомили у ДонОВА.
Зазначається, що місцевою та обласною владою здійснюються необхідні заходи, зокрема, обладнання альтернативних джерел водопостачання та, за потреби. обладнання їх системами водоочищення.
Так була проведена реконструкція систем знезараження питної води з впровадженням електролізних установок по виробництву гіпохлориту натрію, що дозволяє знезаражувати воду при відсутності хлору і хлоровмісних реагентів.
Щодо централізованого постачання, то за сім місяців цього року було відібрано 2128 проб води, із яких 98 (це 4,61 %) не відповідали вимогам за мікробіологічними показниками (для порівняння, у 2022 році цей показник складав 2,32 %). На санітарно-хімічні показники було досліджено 2088 проб питної води, з них у 365 пробах (17,5 %) зафіксовані перевищення встановлених нормативів.
Досліджується і вода з нецентралізованого водопостачання — усього 222 проби, з яких 81 (36,5%) мали перевищення встановлених нормативів за мікробіологічними показниками. На санітарно-хімічні показники з об`єктів нецентралізованого водопостачання досліджено 237 проб питної води, з них 68 мали перевищення встановлених нормативів.
Читайте: Відома українська мережа відкрила свої магазини у Краматорську та Костянтинівці
Читайте: Покровська громада відкриє перший громадський простір для жінок та дівчат
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.