На Донеччині частина сільгоспземель досі не розмінована: у ДонОВА пояснили причину
Протягом 2023 року Державна служба з надзвичайних ситуацій у Донецькій області не здійснює робіт з розмінування сільгоспугідь, що розташовані на територіях, які раніше були окуповані під час повномасштабного вторгнення, а нині деокуповані.
Про це розповіла під час онлайн брифінгу заступниця директора департаменту агропромислового комплексу і земельних ресурсів облдержадміністрації Олена Рибакова, повідомляє Суспільне.
"Донецька область не потрапила в план розмінування всеукраїнський через активні бойові дії. І поки що обстеження і розмінування сільгоспземель на території цих громад не почалось, тому що в пріоритеті в органів ДСНС — розмінування житлової забудови, промислової", — розказала Рибакова.
За її словами, зокрема, йдеться по Лиманську та Святогірську громади, які були звільнені восени 2022 року. В Лиманській громаді сапери та піротехніки мають обстежити 19 тисяч гектарів, у Святогірській — 11 тисяч гектарів.
"Деокуповані території все одно досить близько до лінії фронту. І поки що немає таких можливостей у ДСНС — ні технічних, ні людських. Вони почали роботу у Харківській, Чернігівській, Сумській областях. А щоб їхати на Донеччину — важко їх сюди "заманити", — визнала Олена Рибакова.
Аграрії Лиманщини та Святогір'я практично не відновили роботу і цього року не засівали поля не тільки через мінну небезпеку. По-перше, пояснила Рибакова, поряд, зокрема, з Лиманськими сільгоспземлями точаться бої, по-друге, аграрії не мають техніки.
"В Лиманській громаді, яку окупували швидко, майже вся техніка, понад 80%, була вкрадена або пошкоджена, і коли деокупували — то їм просто нема чим сіяти, або дуже дорого коштує відновлення техніки або відновленню не підлягає", — розповіла Рибакова.
Читайте: Військові ЗСУ за тиждень знешкодили майже 1,8 тисячі вибухонебезпечних предметів
Читайте: Зеленський — про розмінування: має зайняти роки, а не десятиліття