
Минулоріч в Україні запрацювало близько 30 центрів ментального здоров'я
В Україні триває формування мережі центрів ментального здоров'я. Вони створюються на базі кластерних і надкластерних лікарень. У 2024 році вже запрацювало близько 30 таких центрів.
Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.
"Тут надається професійна спеціалізована психіатрична і психосоціальна допомога мультидисциплінарними командами (лікарі-психіатри, психологи, психотерапевти, медичні та соціальні працівники). Люди, які потребуватимуть такої допомоги, зможуть отримати її амбулаторно та в умовах денного стаціонару. У складі центрів також працюватимуть мультидисциплінарні мобільні команди психіатричної допомоги, що надають послуги за місцем проживання пацієнта", — йдеться у повідомленні.
Ці послуги доступні для усіх громадян, у т. ч. для дітей, ветеранів, переселенців та інших вразливих груп.
"З 2025 року надання медичних послуг у центрах ментального здоров’я фінансується за новим пакетом Програми медичних гарантій. Створення центрів ментального здоров’я є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров'я “Ти як?“ — ініціативи Олени Зеленської та частиною Внутрішнього плану стійкості, який презентував Президент України Володимир Зеленський", — йдеться у повідомленні.
Читайте також: Минулоріч завдяки ініціативі Bring Kids Back UA до України повернулось 449 українських дітей
Читайте також: У Житомирі ВПО з Маріуполя отримують допомогу
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.