
Міськрада Маріуполя фіксує до 3 тисяч заяв на соціальне житло: що відомо
У Маріупольській міській раді станом на зараз є ще 2–3 тисячі заяв від мешканців на отримання соціального житла. Їхня кількість постійно збільшується. Найбільш популярні міста, з яких подають заяви, це Дніпро, Київ та Львів. Зараз тривають ремонти нових гуртожитків у Чернівцях, Кропивницькому та Запоріжжі.
Про це йдеться у матеріалі Східного Варіанта.
Маріупольська міська рада для облаштування гуртожитків шукає саме державні приміщення, які закинуті або не використовуються за призначенням. Укладають договір оренди, проводять ремонт та заселяють туди людей. Договір оренди триває на час воєнного стану із запасом у декілька років після його закінчення. Що буде після — директор комунального закладу «Маріупольський міський соціальний гуртожиток» Сергій Кесарев не відповідає. Каже, що всі маріупольці звичайно хотіли б повернутися додому, щоби відбудовувати рідне місто.
Нагадаємо, що станом на березень 2025 року Маріупольська міська рада мала 7 договорів оренди житлових приміщень для ВПО з Маріупольської громади. Загальна їхня вартість — 838 тисяч гривень на місяць, повідомляв Сергій Захаров, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Маріупольської міської ради.
За кошти місцевого бюджету проводять лише ремонтні роботи, меблі та устаткування надають міжнародні партнери та благодійні організації. Серед них — Фонд Рината Ахметова, Міжнародна організація з міграції, «Проліска», Метінвест тощо.
Станом на зараз 509 маріупольців забезпечені житлом. Найближчим часом у Дніпрі відкриють нове соціальне житло, але вже не з кімнатами, а квартирами. Це будуть смартквартири з невеликими кімнатами, а ще власною кухнею та ванною.
«Невдовзі відкриється перша черга такого житла. Приміщення, яке ремонтується, має окремі блоки. І невдовзі ми відкриємо вже перший блок для проживання. Усього в такому приміщенні житло отримають 485 маріупольців», — розповів Сергій Кесарев.
Читайте у повній версії матеріалу, як маріупольцям подати заявку на соціальне житло.
Читайте також: Нові правила обліку ВПО: що зміниться та в чому складнощі
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.