
Міська рада Маріуполя спростувала інформацію щодо "закупівлі" міською радою трамваїв на мільярди гривень
Міська рада Маріуполя спростувала інформацію щодо "закупівлі" трамваїв на певні суми коштів.
Про це повідомляє Маріупольська міська рада
"Маємо розʼяснити ситуацію у звʼязку з поширенням неправдивої інформації щодо використання коштів місцевого бюджету та нібито «закупівлі» міською радою трамваїв на мільярди гривень", - коментує міська рада Маріуполя:
По-перше, про бюджет міста. Через тимчасову відсутність можливості затвердити новий бюджет, використання коштів йде на рівні 1/12 від розпису бюджету 2022 року.
Обсяг планових надходжень у 2023 році складає майже 3,1 млрд грн, з яких:
1,5 млрд грн – це державна субвенція, яка нараховується постраждалим громадам, як компенсація. Через війну економіка Маріуполя, як і багатьох інших міст України, була зруйнована. Тому Держава підтримує такі громади. В тому числі, для організації допомоги переселенцям, збереження кадрового потенціалу і швидкого відновлення врядування після звільнення тимчасово окупованих територій.
Це потрібно для виплат зарплат працівникам бюджетної сфери. Також проводиться оцінка завданої російськими окупантами шкоди, формується база руйнувань для підсилення позиції Держави в міжнародних судах. Розробляється план швидкого відновлення інфраструктури та роботи комунальних підприємств після деокупації.
До речі, Маріуполь планує додатково підтримати військових на 382 млн грн на додачу до 1,2 млрд грн, раніше спрямованих задля підтримки ЗСУ на придбання військових облігацій.
Трохи менше 1,6 млрд грн – це власні надходження місцевого бюджету. Левова частка (більше 70%) – це податки, які місто отримує від військових частин, які юридично зареєстровані в Маріуполі. Решта – це інші податки та надходження.
До речі, приблизно на таку ж суму сформовано резервний фонд для відновлення інфраструктури в перші місяці після деокупації. До звільнення Маріуполя ці кошти «заморожені» і не використовуються.
По-друге, про «закупівлі» трамваїв. За мирні часи Маріуполь, а саме комунальне підприємство «Маріупольське трамвайно-тролейбусне управління» придбало 136 одиниць нового комунального транспорту завдяки пільговому кредитному фінансуванню від ЄБРР та IFC. Згідно бюджетному кодексу України Маріупольська міська рада виступила гарантом, що «МТТУ» виконає свої зобов’язання. Кожного року, при формуванні бюджету, цей пункт враховувався та затверджувався. Цього року при формуванні проєкту бюджету на 2023 рік цей пункт, як і в минулі рази, також був врахований. Знов-таки згідно вимог бюджетного кодексу. АЛЕ. У зв’язку з повномасштабним вторгненням та окупацією Маріуполя виконання ВСІХ фінансових зобовʼязань перед інвесторами ПРИЗУПИНЕНО. Тобто гроші на погашення кредиту за комунальний транспорт, який місто придбало у минули роки, не йдуть.
Резюмуючи. Наповнення бюджету Маріуполя відбувається за рахунок державної субвенції та податків військових. Ці гроші захищені Державою, адже кожен платіж контролюється Казначейською Службою. Всі існуючі витрати з бюджету йдуть на підтримку військових, які боронять Україну, та переселенців з Маріуполя, зокрема через гуманітарні центри «Я-Маріуполь», - пояснюють у міськраді.
Більше про видатки бюджету на програми підтримки військових та переселенців з Маріуполя дивіться в інфографіці:
Також читайте наш текст: зрозуміти й підтримати: як підприємиця з Маріуполя допомагає релокованим бізнесам під час війни
А ще: "Нагадувати кожною грою, що Маріуполь — це Україна": історія жіночого футбольного клубу з міста Марії

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.