Мінреінтеграції можуть ліквідувати: правозахисники прокоментували ризики
На початку вересня почала з'являтись інформація про можливу ліквідацію Мінреінтеграції. Правозахисники вважають, що через це тисячі постраждалих від війни українців можуть залишитися без цілісної державної підтримки.
Таку інформацію повідомили представниці Коаліції організацій, що опікуються питаннями захисту прав постраждалих внаслідок війни під час брифінгу у Києві, передає ZMINA.
Зазначається, що у планах уряду стоїть об'єднати Мінреінтеграції з Мінрегіон. Правозахисниці вважають, що перерозподіл функцій Мінреінтеграції може призвести до зникнення теми захисту постраждалих від війни, зокрема, мешканців тимчасово окупованих територій, та розбудови цілісної політики реінтеграції з порядку денного держави.
"На 11 році війни ліквідація такого міністерства без належного пояснення причин та планів може погано впливати на сприйняття людей, на їхні очікування. Якою буде політика повернення територій і людей, та чи взагалі держава планує деокуповувати і реінтегрувати території? І мовчання держави з цього приводу — це поганий сигнал для українців у країні та за кордоном, для міжнародних партнерів", — вважає адвокаційна директорка Центру прав людини ZMINA Альона Луньова.
Координаторка "Донбас СОС" Віолета Артемчук зазначає, що якщо функції Мінреінтеграції будуть передані в інші структури, то люди, які постраждали від війни, повинні будуть звертатися за допомогою до різних міністерств.
Полонені цивільні та військові, які наразі знаходяться на окупованій території або в рф, також опинились під ризиком, адже ними теж опікується Мінреінтеграції. Голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник, зазначила, що Мінрегіон, якому планують передати функції Мінреінтеграції, першочергово займатиметься підконтрольними територіями, де можна наразі розбудувати регіональну політику.
Адвокаційна координаторка БФ "Право на захист" Ксенія Гедз сказала, що держава має прокомунікувати, зокрема із міжнародними партнерами, щодо відповідальності за гуманітарну допомогу ВПО особливо в період осінньо-зимового періоду, коли запити людей на підтримку зростають.
"Дуже дивно ліквідувати орган, який відповідає за формування та впровадження державної політики реінтеграції. Ми розуміємо, що цими питаннями так чи інакше будуть займатися інші міністерства, але це навряд буде з фокусом на потребах постраждалих людей. Ми можемо втратити інституцію, яка роками напрацьовувала державну політику. І це все може опинитися на паузі", — зауважила представниця Уповноваженого з прав громадян, постраждалих внаслідок збройної агресії проти України, Ольга Алтуніна.
Читайте також: Бюджетний комітет схвалив до другого читання законопроєкт про збільшення на 500 млрд грн видатків на оборону
Читайте також: До 25 вересня подовжили прийом заяв жителів прифронтових територій на отримання грошової допомоги для купівлі твердого палива