Міністерство навколишнього середовища не може сказати, чи забруднене Азовське море сірководнем після обстрілу рф "Азовсталі"
Міністерство довкілля та природних ресурсів поки не має підтверджених фактів потрапляння в Азовське море сірководню.
Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ сказав міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.
За його словами, через бойові дії акваторія Азовського моря наразі закрита для досліджень. Для того, щоб оцінити шкоду, нанесену рф, потрібно забезпечити доступ до цих місць.
“Наразі спеціалісти вивчають ці питання. Поки що підтверджень, які б могли свідчити про забруднення акваторій моря – немає. Але, наші фахівці вже працюють над планами запобігання надзвичайним ситуаціям та вивчають ці питання, яка речовина може потрапити у воду”, — розповів Стрілець.
Міндовкілля зможе надати роз’яснення “лише після цілковитого дослідження, щоб не було ніяких фейків”, сказав Стрілець.
Раніше в Маріупольській міській раді повідомили про загрозу повного вимирання Азовського моря. Бомбардування "Азовсталі" у Маріуполі могло пошкодити технічну споруду, яка стримує десятки тисяч тонн концентрованого розчину сірководню, пояснили у міськраді.
"Витік цієї рідини повністю вб’є флору та фауну Азовського моря. Далі небезпечні речовини можуть потрапити до Чорного та Середземного морів", — йшлося у повідомленні.
Міський голова Маріуполя Вадим Бойченко наголошував на необхідності негайного допуску на об‘єкт міжнародних експертів та ООН для вивчення ситуації та попередження екологічної катастрофи світового рівня.