
Медіамережа "Вікно Відновлення" вже об’єднала понад 130 незалежних редакцій по всій країні: як вона працює і чому важлива
Понад 130 незалежних медіа, громадських організацій і аналітичних центрів з усієї України вже об’єднались у мережу «Вікно Відновлення». Ініціатива, що починалась як партнерство 7 організацій, за рік виросла у масштабну платформу, яка працює над тим, щоб українці мали доступ до якісної інформації про відбудову в умовах війни.
Про роботу мережі в ефірі 5 каналу розповіла координаторка медіамережі Анастасія Руденко, передає Вікно Відновлення.
«Це об'єднання — про силу регіональної журналістики, тому що дуже важливо підтримувати ті професійні, незалежні медіа, які є у кожній області», — зазначила вона.
Журналісти і громадські активісти, які входять до «Вікна Відновлення», вже створили сотні публікацій — репортажів, аналітики, розслідувань — з різних регіонів країни, включно з прифронтовими територіями. Загальне охоплення цих матеріалів — понад 20 мільйонів українців.
Матеріали з усієї країни доступні на сайті-агрегаторі мережі. «Ми заохочуємо заходити на наш сайт-агрегатор, знайти видання з вашого регіону, звідки ви дивитеся нас зараз, і читати його на постійній основі. Це частина здорового інформаційного середовища», — сказала Руденко.
На тлі скорочення міжнародної підтримки, зокрема через призупинення фінансування з боку США, «Вікно Відновлення» запустило новий сервіс взаємопідтримки — «Один Одному». Він дозволяє організаціям-учасникам мережі отримувати допомогу — від консультацій до технічних рішень.
«Підвішувати послуги можуть і незалежні експерти, і різні фундації, організації, підприємства — які хочуть підтримати перевірені професійні команди регіональних медіа та громадських організацій», — пояснила координаторка мережі.
У фокусі діяльності мережі — не лише фіксація фактів, а й осмислення майбутнього. «Насправді потрібно і висвітлювати те, що відбувається зараз, але і не забувати про те, що нам важливо виграти майбутнє. Тобто мати в голові картинку, якої ми прагнемо, і стимулювати суспільний діалог навколо цього, створювати синергію людей», — зазначила Анастасія Руденко.
«Можливо, зараз це про мрійництво, але українцями і рухає мрія — бачити нашу країну відновленою і розвинутою», — додала вона.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.