Майже половина українців вважають жителів ОРДЛО жертвами конфлікту (дослідження)
46.6% українців вважають, що мешканці ОРДЛО та Криму є жертвами військового конфлікту та потребують всебічної підтримки з боку України.
Про це свідчать дані опитування проведеного Центром прав людини ZMINA. Передає Вчасно.
Більшість опитаних (72,4%) вважають, що треба забезпечувати для жителів ОРДЛО та Криму максимальний доступ до державних послуг і створювати умови для підтримки зв’язків та спілкування з підконтрольними територіями України. Про це свідчать дані опитування проведеного Центром прав людини ZMINA.
Читайте також: пенсії під загрозою? Навіщо бойовики "ДНР" блокують українські виплати
Зазначається, що лише 12,9% українців не згодні з тим, що треба витрачати ресурси на збереження зв’язків з мешканцями ОРДЛО та Криму.
Також 24,6% респондентів згодні з тим, що жителі Криму та ОРДЛО залишилися проживати на територіях, які не контролюються Урядом України, за власним бажанням, тому їх не має підтримувати Україна.
При цьому більшість опитуваних (35,3%) проти того, щоб визнавати дійсними документи, які були видані на території ОРДЛО та Криму. 24,3% респондентів підтримують повне визнання документів, які були видані на території ОРДЛО та Криму, 21,5% — готові погодитись з тим, що можна визнавати частину з документів, які були видані на території ОРДЛО та Криму, а 11,5% — можуть підтримати визнання відомостей з таких документів та видачу відповідних українських.
Також переважна більшість опитаних (більш ніж 80%) вважають, що в Україні відбувається збройний конфлікт з Росією. Лише невелика частина респондентів не згодні з цією тезою (14,5%), а ще 4,8% вагаються з відповіддю. При цьому абсолютна більшість опитаних переконана, що окупація Криму та військовий конфлікт у Донецькій та Луганській областях є частинами одного збройного конфлікту з Росією (72,3% впевнені та ще 12,2% радше погоджуються з цією тезою).
Опитування проводилось Харківським інститутом соціальних досліджень у співпраці з Центром прав людини ZMINA за підтримки Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим на замовлення проєкту «Права людини для України», який впроваджується ПРООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії. Було опитано 10000 респондентів.