Майже 9 годин переговорів: як пройшла зустріч радників лідерів країн "Нормандського формату"
У Берліні сьогодні завершилися другі за останній місяць переговори політичних радників лідерів України, Німеччини, Франції та Росії. Українська сторона сподівалася, що ця зустріч дозволить наблизити нормандський саміт лідерів.
Про це повідомляє Східний Варіант з посиланням на РБК Україна
Зустріч «нормандських» політичних радників тривала майже 9 годин, довше перших переговорів, що відбулися в Парижі.
Україну на переговорах представляв керівник Офісу президента Андрій Єрмак, а Росію - заступник керівника адміністрації президента РФ Дмитро Козак.
Голова Офісу президента Андрій Єрмак за підсумками зустрічі радників «нормандської четвірки» заявив, що не вдалося узгодити спільний документ. Він додав, що сторони підтвердили готовність продовжити переговори.
"Сьогодні всі сторони підтвердили, що налаштовані продовжувати переговори. Всі погодилися з тим, що необхідно розблокувати ТКГ (Тристоронньої контактної групи - ред.). Ми не змогли дійти до якогось загального документа", - сказав Єрмак.
За його словами, радники «нормандської четвірки» знову можуть зустрітися найближчим часом.
Україна сподівається на нові переговори в нормандському форматі. Київ налаштований на результат.
"Я сподіваюся, що ми скоро зустрінемося ще раз і будемо продовжувати ці переговори. Всі налаштовані на те, щоб досягти результату", - заявив Єрмак.
Також глава Офісу президента Андрій Єрмак прокоментував концентрацію російських військ на кордоні України. Він підкреслив, що деескалація ситуації залежить і від переговорів у нормандському форматі.
"Від прогресу в переговорах у нормандському форматі буде залежати, в тому числі і процес деескалації (ситуації навколо України - ред.), - сказав Єрмак.
Партнерам Києва необхідно обговорювати гарантії безпеки для України вже зараз. Всі сторони повинні бути в цьому зацікавлені. підкреслив Єрмак.
"Ми вважаємо, що потрібно зробити все до, а не після того, що може статися. Ми вважаємо, що потрібно говорити про гарантії безпеки України сьогодні. Не потрібно нічого чекати", - сказав Єрмак.
Він зазначив, що без припинення війни в Україні не може бути європейської безпеки.
"І ми сьогодні про це чітко і багато разів говорили. Ми не можемо сьогодні говорити про безпеку в Європі без припинення війни в центрі Європи і без забезпечення реальної та ефективної безпеки України. Думаю, що всі наші партнери і всі європейські партнери зацікавлені в цьому", - додав Єрмак.