
Майже 18 млн українців потребують гуманітарної допомоги, найбільше — мешканці Донеччини та Луганщини, — звіт ООН
Гуманітарна ситуація в Україні стрімко погіршилась у 2022 році, коли російське вторгнення, що тривало вісім років, переросло в повномасштабну війну. Мільйони людей потребують допомоги.
Про це йдеться у звіті Управління ООН з координації гуманітарних справ.
Кількість людей, які потребують гуманітарної допомоги та соціально-правового захисту, з початку року зросла з близько 3 млн до майже 18 млн людей.
Для мешканців Донецької та Луганської областей ескалація конфлікту призвела до ще більшого виснаження спроможностей для виживання, які вже були вичерпані упродовж років бойових дій у регіоні.
Читайте: На Донеччині з початку вторгнення рф евакуйовано понад 1 млн цивільного населення
"Гуманітарні організації швидко збільшили обсяг роботи й попри надзвичайні перешкоди надали життєво важливу допомогу майже 16 млн людей у 2022 році", - зазначається у звіті.
Загалом втрати серед цивільного населення були надзвичайно великими. Станом на кінець 2022 року Управління Верховного комісара з прав людини (УВКПЛ) підтвердило 17 994 випадки, коли постраждали мирні жителі, зокрема 429 випадків загибелі та 808 випадків поранення дітей. Ці показники, які є значно вищими за підтверджені впродовж попередніх восьми років конфлікту 10 106 випадків загибелі або поранення цивільних осіб, становлять лише частку від загальної кількості постраждалих серед цивільного населення, через ускладнення верифікації, зокрема пов’язані з браком доступу до районів під військовим контролем російської федерації.
Через війну психічних травм зазнала значна кількість людей, зокрема дітей. За оцінками влади, через війну психосоціальної підтримки потребують 15 млн мешканців України. ВООЗ також дійшла висновку, що щонайменше 9,6 млн людей можуть мати психічні розлади після того, як їм довелося пережити жахіття бойових дій. Очікується, що численні наслідки війни — від подолання воєнних травм до соціальної ізоляції, щоденної боротьби за виживання без електрики та опалення, труднощів, пов’язаних з переміщенням населення тощо, — будуть негативно впливати на психічне здоров’я людей упродовж щонайменше п’яти років після її закінчення.
Читайте: У трьох містах на Донеччині існує необхідність у посиленні евакуації
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.