
Майстер гирьового спорту з Донеччини відновив карʼєру на Волині
Євгену Нескребі — 49 років. 37 років із них він займається гирьовим спортом. Багаторазовий чемпіон та майстер спорту, який гідно представляв Донецьку область на всеукраїнському та міжнародному рівнях. Після початку повномасштабного вторгнення Євген із родиною виїхав із Волновахи до Луцька.
Про це йдеться у матеріалі Східного Варіанта.
Село Миколаївка, де народився та працював Євген, з 2014 року було на лінії зіткнення. Зі свого двору Євген бачив багатоповерхівки Докучаєвська, який вже був під контролем так званої «днр». Через постійні обстріли та загрозу Євген із родиною у 2017 році переїхав до Волновахи. Однак продовжував тренувати дітей і з села, і з міста.
Крайнє тренування було 22 лютого 2022 року. Наступне планувалося на 24. Та тоді всім уже було не до спорту.
Місто Волноваха одним з перших потрапило під удар після початку повномасштабного вторгнення. 27 лютого, коли місто було майже знищено, Євген із родиною на автівці змогли прорватися в бік Павлограда. Як виявилося, виїхали вони вчасно. Того ж дня місто вперше захопили росіяни, а наступного в їхню квартиру прилетіла ракета. Усі речі знищило. Та найцінніше — кубки та медалі за багаторічну спортивну працю.
600 медалей, 300 кубків, грамоти, подяки, посвідчення. Те, що напрацьовувалося десятиліттями, зникло за секунду.

Родина опинилася в Луцьку. Перший час Євген не міг навіть думати про спорт. А коли дивився на гирі, з’являлися сльози. Знайомі та друзі пропонували йому допомогу, щоб відновити тренування та виступати на змаганнях. Та він відмовляв.
Більше частину медалей Євген зміг відновити. Робив запити до Міжнародної та Всесвітньої федерації гирьового спорту, Асоціації та Союзу гирьового спорту. У відповідь йому надсилали відновлені нагороди та посвідчення. За 3 роки повномасштабної війни він не лише відновив, а вже встиг здобути десятки нових перемог. Тільки із Чемпіонату Європи в Італії минулого грудня привіз чотири кубки та медалі.
Зараз їздити на змагання важко. Євген розповідає: гирьовий спорт не є олімпійським. І тому має невелику підтримку від держави. Кожна поїздка до Європи на чемпіонат — це тисяча євро. Дозволити собі такі витрати Євген не може. Уже на Волині він познайомився з представниками благодійного фонду «Сучасна Україна», які зараз підтримують його на змаганнях та Чемпіонатах.
Основна робота Євгена — слюсар-сантехнік. З 8 до 17 він працює, а після йде на тренування. До змагань готується у вільний від роботи час.
У 2023 році Євген брав участь у Чемпіонаті світу в Угорщині, у грудні 2024 року здобув чотири 1-х місця на Чемпіонаті Європи в Італії від Асоціації гирьового спорту. Раніше, у червні, узяв участь у Чемпіонаті світу в Польщі. Зайняв 2-ге місце в поштовху та 1-ше місце в ривку. У липні 2024 року Євген виступав у Швейцарії від Федерації гирьового спорту України. Там встановив два світові рекорди в поштовху гирі по довгому циклу. Спочатку — дві гирі по довгому циклу, потім — одну.

На цей рік уже є плани — одразу кілька міжнародних чемпіонатів, які потребують серйозної підготовки та фінансування. Найближче змагання — Чемпіонат світу в Італії. Відбір туди Євген пройшов, посівши два 1-х місця в поштовху та ривку на Відкритому чемпіонаті Асоціації гирьового спорту України в Ужгороді.
На обласних фестивалях або змаганнях серед шахтарів Євген виступає за Нововолинську шахту.
Читайте повністю: «Ракета знищила будинок, 600 медалей та 300 кубків»: як майстер гирьового спорту з Донеччини відновив карʼєру на Волині
Читайте також: «Ставити ціль і досягати її»: паралімпійський чемпіон зі Словʼянська Віктор Смирнов про тугу за Донеччиною та заняття з ветеранами
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.