Мер Слов'янська розповів, як місто 4-й місяць живе без бюджету
Слов'янськ — єдине місто в Україні, в якому не прийнятий бюджет на 2021 рік. В наслідок цього Слов'янськ змушений фінансувати потреби 100-тисячного міста в обсязі 1/12 бюджету минулого року.
Про це в інтерв'ю телеканалу "Дом" розповів Слов'янський міський голова Вадим Лях.
Він зазначив, що проєкт бюджету з грудня минулого року опублікований на сайті міськради. Однак депутатська більшість (партії ОПЗЖ, "Наш край" і "Партія миру та розвитку") не підтримують документ в ході голосування на сесіях міськради, постійно вносячи до нього поправки.
"До чого це призвело? Це призвело до того, що нам доводиться працювати за 1/12 — однієї дванадцятої бюджету минулого року. А одна дванадцята в цьому році — це трохи інша історія, ніж одна дванадцята минулих скликань. Тому що в цьому році змінилося законодавство. І однієї дванадцятої в нинішніх умовах не вистачає на мінімальні витрати", — пояснив Лях.
У ситуації, що склалася, гроші виділяються лише на захищені статті витрат (на заробітну плату бюджетним і муніципальним установам, оплату комунальних послуг тощо). При цьому Слов'янськ не може фінансувати міські програми розвитку, брати участь в обласних та державних проєктах, тому що по нім йде співфінансування. На виході припинені й ті проєкти, робота за якими почалася торік.
"Наприклад, якщо говорити про участь в державних програмах. Наше місто торік почало рух за програмою Європейського інвестиційного банку. У нас великі проєкти, на понад 200 млн грн залучено державних грошей у вигляді субвенцій… Житло для переселенців. Роботи припинені, тому що останні три місяці підрядники працювали за свої кошти, чекали субвенцію. Субвенція виділена Кабміном, а зайти в місто вона не може, тому що для цього потрібно прийняти бюджет. Без прийняття бюджету — це, вибачте, гроші будуть бовтатися в повітрі", — пояснив мер.
На підтримку медицини, на програму розвитку охорони здоров'я з міського бюджету Слов'янська на рік виділялося 19 млн грн. Це медикаментозне забезпечення соціально незахищених верств, соціальна допомога тощо.
"А при нинішніх 1/12 тогорічного бюджету — це постійний дефіцит щодо забезпечення людей, які звикли до цієї допомоги, і сьогодні вже існує заборгованість. Якби не накопичення з минулого року, залишок цих медикаментів, — ми б це відчували не сьогодні, а вже два-три місяці раніше", — зазначив Вадим Лях.
Читайте також: "Йдемо на перевибори!": Мер Слов'янська звертається в ДонОДА з проханням про введення тимчасової ВЦА